Yükleniyor...

Ripple CTO’su, Satoshi Nakamoto Olmadığını Söylüyor

Ripple CTO'su David Schwartz, Bitcoin’in ortaya çıkış sürecine katılmadığını belirtirken neden elindeki Bitcoin'i yavaş yavaş sattığını da açıkladı.

David Schwartz satoshi

Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin’in ortaya çıkış sürecine katılmadığını belirtirken neden elindeki Bitcoin’i yavaş yavaş sattığını da açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple CTO’su David Schwartz, kripto para topluluğu tarafından Satoshi Nakamoto adayı olarak seçildi, ancak durumun böyle olmadığını hızlı bir biçimde anlattı. Schwartz’a göre Bitcoin’i tek bir kişi değil küçük bir grup yarattı.

Schwartz, Bitcoin’in yaratılmasında yer alan kişilerden biri olabileceğini varsaymanın makul olabileceğini kabul ediyor. Ancak Ripple yöneticisi, dünyanın ilk kripto para birimini 2011’de öğrendiğini itiraf etti. Schwartz boğa olmaya devam ederek; hükümetlerin yasaklarla fiyatı aşağı çekemeyeceğini iddia ediyor olsa da, risk seviyesi nedeniyle yıllardır BTC’lerini yavaş yavaş satıyor.

Back de İddiaları Reddediyor

Blockstream’in CEO’su Adam Back de Satoshi Nakamoto  olduğu iddialarını reddediyor. Back’in kendisi, YouTuber ‘Barely Sociable’ tarafından yayınlanan viral bir videoda onu her şeyi başlatan adam olarak göstermeye çalıştıktan sonra Satoshi olduğunu reddetmek zorunda kaldı.