Anasayfa Bitcoin Haberleri Ripple CTO'su, Satoshi Nakamoto Olmadığını Söylüyor

Ripple CTO’su, Satoshi Nakamoto Olmadığını Söylüyor

ABONE OL:google-news

Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin’in ortaya çıkış sürecine katılmadığını belirtirken neden elindeki Bitcoin’i yavaş yavaş sattığını da açıkladı.

Ripple CTO’su David Schwartz, kripto para topluluğu tarafından Satoshi Nakamoto adayı olarak seçildi, ancak durumun böyle olmadığını hızlı bir biçimde anlattı. Schwartz’a göre Bitcoin’i tek bir kişi değil küçük bir grup yarattı.

Schwartz, Bitcoin’in yaratılmasında yer alan kişilerden biri olabileceğini varsaymanın makul olabileceğini kabul ediyor. Ancak Ripple yöneticisi, dünyanın ilk kripto para birimini 2011’de öğrendiğini itiraf etti. Schwartz boğa olmaya devam ederek; hükümetlerin yasaklarla fiyatı aşağı çekemeyeceğini iddia ediyor olsa da, risk seviyesi nedeniyle yıllardır BTC’lerini yavaş yavaş satıyor.

Back de İddiaları Reddediyor

Blockstream’in CEO’su Adam Back de Satoshi Nakamoto  olduğu iddialarını reddediyor. Back’in kendisi, YouTuber ‘Barely Sociable’ tarafından yayınlanan viral bir videoda onu her şeyi başlatan adam olarak göstermeye çalıştıktan sonra Satoshi olduğunu reddetmek zorunda kaldı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

917BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,352TakipçilerTakip Et
566AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar