Ripple, SEC Çalışanlarının XRP İşlemleri Konusunda Israrcı • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple, SEC Çalışanlarının XRP İşlemleri Konusunda Israrcı

Blokzinciri devi Ripple, SEC çalışanlarının XRP, Bitcoin ve Ethereum ticaretine izin verilip verilmediğini gösteren belgeler üretmeye zorlamak için başka bir harekette bulundu.

ripple sec calisanlarinin xrp islemleri konusunda israrci

Blokzinciri devi Ripple, SEC çalışanlarının XRP, Bitcoin ve Ethereum ticaretine izin verilip verilmediğini gösteren belgeler üretmeye zorlamak için başka bir harekette bulundu.

Connecticut merkezli Filan LLC’yi kuran ticari dava uzmanı olan ünlü şirket avukatı James K. Filan, her iki tarafın da küçük zaferler kazandığı Ripple ve SEC arasındaki sürekli yasal savaş hakkında güncellemeleri Twitter üzerinden paylaştı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Filan, Ripple’ın SEC çalışanları için kripto varlık (Bitcoin ve Ethereum ile SEC tarafından eleştirilen XRP) ticaretine izin verilip verilmediğini gösterecek belgeleri paylaşmaya zorlamak için başka bir hamlede daha bulunduğunu tweet’ledi. 

Ripple, SEC’nin XRP Ticareti Belgeleriyle İlgili Başka Bir Önerge Sundu

Ripple, bu belgeler ile ilk hareketini 27 Ağustos’ta gerçekleştirdi. Hamlenin ardından SEC, hakime belgelerin bu şekilde sağlanmasının kurum çalışanlarının mahremiyetine bir müdahale olacağı ve Gizlilik Yasası kapsamına girdiği yönünde yanıt verdi.

Ripple avukatları ise bunun yanlış bir yorumlama olduğunu söyledi ve herhangi bir SEC çalışanının verilerini incelemeye çalışmadıklarını kaydetti. Aradıkları şeyin “dar bir kapsamda ve sınırlı bir süre için toplu, tamamen anonimleştirilmiş bilgiler” olduğunun altını çizdi.

Ripple tarafından sunulan önergeye göre, bir toplantı ve görüşme sırasında SEC’in avukatı sözlü bir açıklama yaptı ve SEC’in Ripple hakkında resmi bir soruşturma emri verdiği Mart 2019’dan bu yana kurum çalışanlarının XRP ticareti yapmasının yasak olduğunu söyledi. Ancak şimdi soru, bu tarihten önce XRP ticareti yapmalarına izin verilip verilmediği.

Ripple ayrıca, kurumun Ripple personeli tarafından düzenlenen toplantıların video ve ses kayıtlarını görüntülemesini talep ettikten sonra, bazı sergilerin ve transkript dosyalarından alıntıların kendisi ve SEC tarafından mühürlenmesini istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x