Yükleniyor...

Ripple’ın Eski CEO’su Ethereum ve Bitcoin Hakkında Konuştu

Ripple’ın eski yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Chris Larsen, ABD'nin dijital para gelişmelerinde yavaş olduğunu dile getirdi.

ripple chris larsen bitcoin ethereum

Ripple’ın eski yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Chris Larsen, ABD’nin dijital para gelişmelerinde yavaş olduğunu dile getirdi. Larsen’a göre ABD, Çin’in gerisinde kaldı.

Ripple’ın YouTube sayfasında paylaşılan Wall Street Journal muhabiri Paul Vigna ile yaptığı görüntülü görüşmede Larsen, blok zincirinin geliştirilmesiyle Pekin’in “şimdiye kadar” ileride olduğunu belirtti ve Washington’un geride kaldığını söyledi.

Larsen ayrıca ABD’nin Çin’in teknolojiye 1.4 trilyon dolar harcamaya hazır olduğu gerçeğine yanıt vermesi gerektiğini belirtti. Ona göre ödemeler ve blockchain bu stratejinin açıkça bir parçası.

Çin’in Kazanmasına Yardımcı Oluyorlar

Larsen’a göre ABD’de düzenleyiciler Çin’in üstünlük kazanmasına yardımcı oluyor. Bunun nedeni ise açıkça Çin tarafından kontrol edilen Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara sürekli olarak netlik kazandırılmaya çalışılması. Larsen konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“ABD’li düzenleyiciler, Çinli madenciler tarafından etkin bir şekilde kontrol edilen iki protokole resmen açıklık kazandırarak Çin’e gerçekten yardımcı oldular: Bitcoin ve Ethereum. Bu bir hatadır.”

Bunun yerine Amerikalı düzenleyicilerin “ABD ve müttefikleri için daha elverişli teknolojileri” desteklemeye çalışması gerektiğini söyledi. Çin’e blockchain alanında bu kadar fazla güce izin vermenin sonuçlarının “felaket” olabileceği konusunda uyardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner