Yükleniyor...

Ripple’ın Eski Danışmanı Michael Barr, Fed’in Denetleme Departmanına Atandı

Daha önce Obama'nın Hazine Departmanında görev alan Ripple'ın eski danışmanı Michael Barr, Fed'in denetimden sorumlu yeni başkan yardımcısı olarak atandı.

barr

Daha önce Obama’nın Hazine Departmanında görev alan Ripple’ın eski danışmanı Michael Barr, Fed’in denetimden sorumlu yeni başkan yardımcısı olarak atandı.

Barr, Senato’dan onay almasının ardından en önemli düzenleyici rollerinden birini üstlenmeye hazırlanıyor.

Baracak Obama döneminde önemli bir Hazine Departmanı yetkilisi olan Barrü geleneksel finansal sistemin kripto ile olan ilişkileri konusunda söz sahibi olacak.

Başkan Joe Biden, Nisan ayında Barr’ı mali düzenleme konusundaki en önemli pozisyonlardan birisine aday göstermişti. Senato, Barr’ın adaylığını 28’e karşı 66 oyla onayladı.

Şu anda Michigan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde dekan olarak görev alan Barr’ın, Ripple geçmişi de sektör için umut vericini nitelikte olabilir. Barr, 2015 yılında kripto sektörüyle ilgili olarak şunları söyledi.

“Ödemelerdeki inovasyon, finansal sistemi daha güvenli hale getirmeye, maliyetleri düşürmeye, hem tüketiciler hem de işletmeler için erişimi ve verimliliği artırmaya yardımcı olabilir”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x