Yükleniyor...

Ripple’ın Ortağı ve Wells Fargo, SWIFT Sisteminin Yerini Alabilecek Proje İçin Çalışıyor

Ripple’ın ortak şirketi The Clearing House, yeni anlık ödeme sistemi ile SWIFT sisteminin yerini alabilecek proje için bankacılık hizmeti Wells Fargo ile birlikte çalışıyor.

SWIFT

Ripple’ın ortak şirketi The Clearing House, yeni anlık ödeme sistemi ile SWIFT sisteminin yerini alabilecek proje için bankacılık hizmeti Wells Fargo ile birlikte çalışıyor.

Clearing House şirketi, potansiyel olarak SWIFT sisteminin yerini alabilecek “dijital ticareti desteklemek için özel olarak tasarlanmış” bir sınır ötesi ödeme sistemi üzerinde Amerikan finansal hizmetler şirketi Wells Fargo ile ortak oldu.

Clearing House ve Wells Fargo Ortak Oldu

WELLS FARGO

Gerçek Zamanlı Ödemeler (RTP) Hizmeti olarak bilinen sistem, Wells Fargo’daki uygun hesaplar arasında dijital para biriminin transferini kolaylaştıracak. Bu projenin SWIFT’in egemenliğine nasıl doğrudan meydan okuyabileceğini ayrıntılarıyla anlatan yeni bir Wells Fargo çevrimiçi hizmet sözleşmesi Twitter üzerinden paylaşıldı;

Clearing House, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Bugün yaşadığımız ve çalıştığımız dijital, hareket halindeyken, özellikle rakip ödeme sistemlerinden farklı olarak, RTP sistemi gerçek zamanlı gönderiler, anında onay ve güvenli iki yönlü mesajlaşma hizmeti içeriyor. Bunun yanında transferler anında olacak. Ayrıca hesap sahibine maksimum kontrol sağlayacak.”

Bununla birlikte, şu anda, Clearing House sisteminin başka bir yerde sisteminin 100.000 dolarlık bir kredi transfer limiti içinde çalıştığını belirtmesine rağmen, RTP hizmeti Wells Fargo’da 5.000 dolarlık tek bir ödeme sınırı ile büyük ölçüde kısıtlanacak gibi görünüyor. Wells Fargo ayrıca herhangi bir zamanda RTP hizmetine erişimi durdurma, değiştirme veya askıya alma hakkını saklı tutmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x