Yükleniyor...

Robinhood CEO’su Dogecoin’in Nasıl Halkın Para Birimi Olabileceğini Açıkladı

Robinhood CEO'su Vlad Tenev, Dogecoin'i internetin ve insanların para birimi haline getirebilecek birkaç iyileştirme önerdi.

doge

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Dogecoin’i internetin ve insanların para birimi haline getirebilecek birkaç iyileştirme önerdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

35 yaşındaki yönetici, meme kripto para biriminin yaygın kabul görmesi için işlem ücretlerinin “yok olacak kadar küçük” olması gerektiğini iddia ediyor. Geçen Kasım ayında uygulanan Dogecoin Core 1.14.5 yükseltmesi, işlem ücretlerini önemli ölçüde düşürdü. Tenev’in belirttiği gibi, bu onu genellikle işlem başına %3’e kadar ücret alan popüler kart ağlarına göre çok daha ucuz bir alternatif haline getiriyor.

Robinhood yöneticisi ayrıca blok süresinin sadece on saniyeye düşürülmesi gerektiğini söylüyor. Bu şekilde Dogecoin, Visa ve diğer kart ağlarıyla rekabet edebilecek. Ancak Tenev, madencilerin fikir birliği oluşturmak için çok fazla enerji harcamak zorunda kalmamaları için blok süresinin çok hızlı olmaması gerektiğine de inanıyor.

Tenev, Dogecoin’in blok boyutunu 10 gigabayta (GB) çıkarmayı önerdi; bu, Bitcoin parodisinin çok sayıda işlemi gerçekleştirmesini mümkün kılacaktır. Blok boyutunu artırmaya karşı temel argümanlardan biri, tam bir düğümü çalıştırmak için pahalı donanımları çalıştırmak gerekeceğinden, bunun kaçınılmaz olarak daha yüksek bir merkezileşme derecesine yol açacağıdır. Ancak Tenev, bunun makul bir durum olacağına inanıyor.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, web altyapısının Dogecoin’i hızlandırmak için yeterince geliştiğini yorumladı. Centibillionaire Elon Musk da tartışmaya katıldı ve blok boyutunun internetin geri kalanına ayak uydurması gerektiğini iddia etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x