Yükleniyor...

Robinhood, Personellerinin %9’unu İşten Çıkardı

Robinhood CEO'su Vlad Tenev, personellerin %9'unun işten çıkarıldığını duyurdu.

robinhood 2

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, personellerin %9’unun işten çıkarıldığını duyurdu.

Tenev yayınladığı blog gönderisinde, “bazı yinelenen roller ve iş işlevleri ve optimal olandan daha fazla katman ve karmaşıklık” ile sonuçlanan personel sayısındaki artış döneminden söz etti.

“Bütün bu faktörleri dikkatlice değerlendirdikten sonra, verimliliği artırmak, hızımızı artırmak ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına yanıt verebilmemizi sağlamak için Robinhood’un personel sayısını azaltmaya karar verdik”

Robinhood’un hamlesi, Perşembe günkü birinci çeyrek kazanç çağrısından önce geldi. Ocak ayında firma 4. kazanç çağrısında, 2021’in ilk çeyreğine kıyasla toplam net gelirde düşüş yaşadı.

Tenev ayrıca, Robinhood’un 2022’ye kadar ürün ivmesini hızlandırmayı Aracılık, Kripto ve Harcama/Tasarruf alanlarında önemli yeni ürünler sunmayı planladığını söyledi.

Robinhood, bu ayın başlarında kripto girişimi Ziglu’yu satın alma planını duyurdu. Şirket ayrıca Miami’deki Bitcoin 2022 etkinliğinde Lightining Network ödemelerini destekleme planını da açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner