Yükleniyor...

Rus Sanatçı Olive Allen ABD’de Pasaportunu Yaktı, Görüntüleri NFT Olarak Satışa Sundu

11 yıldır ABD‘de yaşayan Rus asıllı sanatçı Olive Allen, Ukrayna'daki askeri çatışmayla ilgili farkındalık ve fon yaratmak için Rus pasaportunu New York‘taki Rusya Federasyonu Başkonsolosluğu önünde yaktı.

OliveAllen NFT

11 yıldır ABD‘de yaşayan Rus asıllı sanatçı Olive Allen, Ukrayna’daki askeri çatışmayla ilgili farkındalık ve fon yaratmak için Rus pasaportunu New York‘taki Rusya Federasyonu Başkonsolosluğu önünde yaktı.  

Pasaportunu yaktığı anları videoya alan sanatçı, görüntüleri NFT olarak SuperRare platformunda açık artırmaya çıkardı. Allen Twitter’dan şu açıklamaları yaptı;

“Ben Rus sanatçıyım. Putin’in Rusya’sına inanmadığım ve Ukrayna’daki savaşı desteklemediğim için pasaportumu yaktım. Savaştan etkilenen Ukrayna halkına para toplamak amacıyla Burnt Passport NFT’mi açık artırmayla satıyorum.”

Twitter hesabından konuşan Olive Allen, Ukrayna ile dayanışma içinde olduğunu, NFT’den elde edilen gelirin kar amacı gütmeyen yardım platformu Giving Block aracılığıyla Save the Children International‘a gideceğini söyledi.

‘Putin’in Rusya’sı Benim Evim Değil’

Allen, doğduğu ülke hakkında şunları söyledi;

“Putin’in Rusya’sını evim olarak görmüyorum. Mevcut rejimle Rusya’ya asla geri dönemem; çünkü hemen tutuklanırım.”

Sanatçı, NFT’yi koyduğu teklif sayfasında şu açıklamayı yaptı;

“Ukrayna’daki savaş, masum insanların hayatını alan ve büyük yıkım getiren bir trajedidir. Kalbim kanıyor. Pasaportumu ülkemi sevmediğim için değil, Putin’in Rusya’sına inanmadığım için yaktım. Bugün ve her gün barış ve özgürlükten yanayım.”

Açık artırma 4 Mart’ta SuperRare’de canlı olarak yayınlandı. Toplamda 14 teklif alan NFT, @dedb8 kullanıcısı tarafından 3.66 ETH karşılığında satın aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner