Rusya Devlet Başkanı Putin'den Önemli Kripto Para Açıklaması: Değeri Olduğuna İnanıyorum • Coinkolik
Yükleniyor...

Rusya Devlet Başkanı Putin’den Önemli Kripto Para Açıklaması: Değeri Olduğuna İnanıyorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto paralarla alakalı konuşarak, Bitcoin'in değerinin olduğuna inandığını ifade etti.

vladimir putin UmMK cover

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto paralarla alakalı konuşarak, Bitcoin’in değerinin olduğuna inandığını ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya Enerji Haftası kapsamında CNBC’den Hadley Gamble’a açıklamalarda bulundu. Putin bu konuşması sırasında kripto paralara da değindi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gamble’ın “Bitcoin gibi kripto para birimlerini petrol ve gaz ticaretinde kullanılıp kullanılmayacağı” sorusuna Putin, şu kripto para birimlerinin dalgalı oluşuna atıfta bulunarak, şu ifadelerle yanıt verdi:

“Prensipte yapılabilir ancak bunun için çok erken.”

“Değeri Olduğuna İnanıyor”

Putin bunları söylerken kripto paraların “bir yerden bir yere para transferi yapmak için kullanılabileceğini” de dile getirdi. Putin’e göre kripto paralar birikim aracı olarak kullanılabilir ve ileride neler yaşanacağını zaman gösterecek. Putin ayrıca kripto paraların değeri olduğuna inandığını da dile getirdi:

“Kripto para birimi henüz hiçbir şey tarafından desteklenmiyor. Bir ödeme aracı olarak var olabilir, ancak kripto para birimiyle petrol ticareti hakkında bir şey söylemek için henüz çok erken.”

Rus lider ayrıca kripto para birimlerinin büyük enerji tüketimini, kullanımlarına potansiyel bir engel olarak işaret etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x