Yükleniyor...

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sergey Shvetsov: “Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapmak Mayın Tarlasına Girmek Gibidir”

Rusya Merkez Bankası başkan yardımcısı ve Rusya Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Sergey Shvetsov, yatırımcıları Bitcoin’den (BTC) uzak durmaya çağırdı.

Bitcoin Bank of Russia Sergey Shvetsov

Rusya Merkez Bankası başkan yardımcısı ve Rusya Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Sergey Shvetsov, yatırımcıları Bitcoin’den (BTC) uzak durmaya çağırdı. Ona göre, kripto varlıklara para tahsis etmek oldukça riskli ve toplam zarara neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sergey Shvetsov, Bitcoin gibi kripto varlıklara yatırım yapmanın bir mayın tarlasına girmek kadar riskli olduğunu savunarak şöyle konuştu:

“Bir insan Bitcoin alırken mayın tarlasına girer. Kendisinden başka güveneceği kimse yoktur ve kimse onu koruyamaz. Rusya Federasyonu tarafından korunmadığınız için, paranızın kolayca alınacağı ve bu konuda hiçbir şey yapamayacağınız için böyle bir işe girmeye gerek yok.”

Aynı zamanda eski bir futbolcu olan Shvetsov, Bitcoin’i kötülemeye devam etti ve bunu bir “teknolojik finansal piramit” örneği olarak nitelendirdi. İnsanlar fonlarını kaybederse Rusya Federasyonu’nun bu tür dolandırıcılıkları önleme yetkisi olmadığı konusunda uyardı.

Yine de üst düzey bankacılar, Rusya Merkez Bankası’nın bazı dijital varlıklar için test programları sunmaya istekli olduğunu açıkladı. Ancak, bunlar Rus firmaları tarafından verilir ve yerel mevzuata göre çalışır. Shvetsov, test ve belgelendirmenin vatandaşları bu varlık sınıfındaki yatırımlarla ilgili riskler hakkında etkin bir şekilde bilgilendirdiği sonucuna vardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x