Rusya Merkez Bankası, Kripto Varlıkları Tümüyle Yasaklama Çağrısında Bulundu • Coinkolik
Yükleniyor...

Rusya Merkez Bankası, Kripto Varlıkları Tümüyle Yasaklama Çağrısında Bulundu

Rusya Merkez Bankası, ülkenin kripto varlıkları yasaklaması gerektiğini öne sürdü.

rusya merkez bankasi kripto varliklari tumuyle yasaklama cagrisinda bulundu

Rusya Merkez Bankası, ülkenin kripto varlıkları yasaklaması gerektiğini öne sürdü. 

Rusya Merkez Bankası, Perşembe günü bir rapor yayımladı. “Kripto Para Birimleri: Trendler, Riskler, Önlemler” başlıklı raporda kripto varlıkların yasaklanması gerektiği ifadesi yer aldı. Rapor, Rusya Merkez Bankası Finansal İstikrar Departmanı direktörü Elizaveta Danilova ile çevrim içi bir basın toplantısında sunuldu. 

Raporda Hangi İfadeler Yer Aldı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rapor, kripto varlıkların oynaklığı ve yasa dışı faaliyetlerde yaygın olarak kullanılması gibi bir dizi nedene dayandırıldı. Ayrıca düzenleyicilerin para politikalarını sürdürmesini zorlaştırdığını iddia etti.

Bu sebeplerle banka, ülkenin kripto varlıkları etkin bir şekilde yasaklayan bir düzenleyici çerçeveye ihtiyacı olduğunu söyledi. Banka, kripto varlıkların ihracının ve Rusya’daki dolaşımının yasaklanması gerektiğini; yasağın ise borsaları, OTC’leri ve diğer eşler arası platformları kapsaması önerildi.

Raporda kripto varlıkların ödemelerde kullamını da ele alındı. Bilindiği gibi Rusya, halihazırda kripto ödemelerini yasaklamış durumda. Rapor ise bu ödemelere ilişkin mevcut yasakların daha da güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Kurumsal yatırımcıların da kripto varlıklara yatırım yapmasına izin verilmemesi gerektiğini ve kripto varlık işlemleri için hiçbir Rus finans kuruluşu ve altyapısının kullanılmaması gerektiğini ifade etti. Ödemelerde olduğu gibi Rusya, yatırım fonlarının kripto varlıklara yatırım yapmasını yasaklamıştı. Şimdi ise yasağın caydırıcı olması için bir de ceza getirilmesini öne sürüldü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x