Rusya Parlamentosu: Tüm Kripto Para Sorunlarını Çözme Zamanı • Coinkolik
Yükleniyor...

Rusya Parlamentosu: Tüm Kripto Para Sorunlarını Çözme Zamanı

Rusya parlamentosu Devlet Duma’sı, kripto varlık, madencilik ve gibi terimleri yasal terimler olarak tanımlayarak kripto para birimiyle ilgili tüm yasal sorunları çözmek istediğini söyledi.

rusya kripto para

Rusya parlamentosu Devlet Duma’sı, kripto varlık, madencilik ve gibi terimleri yasal terimler olarak tanımlayarak kripto para birimiyle ilgili tüm yasal sorunları çözmek istediğini söyledi. Ülkedeki kripto madencilerin kazançları üzerinden vergi ödemeye başlama zamanının geldiğini belirtti.

Parlamento Gazetesi’ne göre, Duma, siber işletmelerin daha şeffaf, öngörülebilir olmasını ve aynı zamanda vergilendirme şeklinde devletin gelir tabanını artırmasını istiyor bu konuda yasal bir netlik kazanması gerektiği aktarılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rusya parlamentosu Devlet Duma’sının başkan yardımcısı Alexey Gordeyev, Rusya’daki kripto paraların dolaşımının yasal düzenlemesine ilişkin teklifler hazırlamakla görevli bir çalışma grubunun başkanlığına atandı.

Grup, milletvekillerinin yanı sıra endüstrideki kişiler, düzenleyiciler, hükümet üyeleri ve Merkez Bankası temsilcilerinden de oluşmaktadır.

Rusya’da Kripto Para Madenciliği Tartışmalı Bir Konu

rusya kripto madenciligi

Kripto para madenciliği Rusya’da giderek daha tartışmalı bir konu haline geldi. Kripto madenciliği Rusya’da ne yasal ne de yasa dışıdır ve çoğu analistin “gri alan” dediği yerde faaliyet gösterir.

Rus eyaletleri, yüksek elektrik tüketen madencilerin elektrik şebekelerine yük bindirdiğinden şikayetçi. Devlet, yerel elektrik sağlayıcılarının belirli gruplar veya bireyler için elektrik oranlarını yükseltmesini sağlayarak bu konuya geçici bir çözüm getirdi.

Ülkedeki endüstriyel kripto madencileri de hükümeti sektörü yasallaştırmaya çağırdı ve sektörü yasal hale getirirlerse gelirleri üzerinden vergi ödemeye hazır olduklarını söyledi.

Grubun konuşmacı yardımcısı, önce kavramsal aygıt üzerinde çalışılması gerektiğini ve bunu oluşturmak için çalışacak bir uzman konseyi oluşturduklarını belirtti. Grup, Şubat ayında tekrar bir araya gelecek.

“Kripto Para Sektöründe Vergilendirmenin Ele Alınması Gerekir”

Rusya Kripto Paralar

Duma’nın Finansal Piyasalar Komitesi başkanı ve kripto para mevzuatını formüle etmekle görevli olan Anatoly Aksakov konuyla ilgili şunları söyledi;

“Madencilik genellikle sorun yaratır. Irkutsk’taki yerel hükümet yetkililerinden temyiz başvurusunda bulundum. Madencilerin, girişimci faaliyetlerde bulunmalarına rağmen, sıradan vatandaşlarla aynı temelde kullandıkları elektriği ödemesinden şikayet ediyorlar.”

Aksakov ayrıca sektör için vergilendirmenin henüz tanımlanmadığını yasal değişiklikle ele alınması gereken bir konu olduğunu belirtti.

Kripto paranın yeni fırsatlar sunduğunu fakat uyuşturucu kaçakçılığı, terör operasyonları ve yolsuzluk dünyasında da kendine bir yer bulduğunu söyleyerek bu konuda dikkatli olmalarını söyledi.

Aksakov, Rusların “düzenlenmemiş” kripto para piyasasına toplam 65,5 milyar dolar yatırım yaptığını ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x