Yükleniyor...

Rusya’nın Ermitaj Müzesi, Ünlü Sanat Eserlerinin Dijital Kopyalarını Binance’in NFT Platformunda Satacak

Dünyanın en büyük ve köklü müzelerinden biri olan Rusya’nın Ermitaj Müzesi, önde gelen sanat eserlerinin dijital kopyalarını NFT olarak satacağını duyurdu.

rusyanin ermitaj muzesi unlu sanat eserlerinin dijital kopyalarini binancein nft platformunda satacak

Dünyanın en büyük ve köklü müzelerinden biri olan Rusya’nın Ermitaj Müzesi, önde gelen sanat eserlerinin dijital kopyalarını NFT olarak satacağını duyurdu. Satış ise Binance’in NFT pazar yeri üzerinden gerçekleştirilecek.

Müzenin yaptığı basın açıklamasına göre, en ünlü beş başyapıtının dijital kopyalarını Ağustos ayında Binance NFT pazar yerinde açık artırmaya çıkaracak. Tarihe ilişkin net bir bilgi olmasa da yer alacak eserler şu şekilde: Leonardo da Vinci’nin Madonna Litta’sının, Giorgione’nun Judith’inin, Vincent Van Gogh’un Lilac Bush’ının, Wassily Kandinsky’nin Composition VI’inin ve Claude Monet’in Corner of the Garden at Montgeron.

Duyuruda ayrıca NFT açık artırmasının müzenin koleksiyonunun kullanılabilirlinin artırılmasına yardımcı olacak ve sanat koleksiyonlarında dijitalleşmenin önemini göstereceğini söyledi. Ermitaj Direktörü Mikhail Piotrovsky ise konu hakkında şunları söyledi:

”NFT, lüks şeyleri daha erişilebilir, ancak aynı zamanda özel kılıyor. Yeni denemelerimizi bu yeni teknolojilere dayandıracağız.”

Bununla birlikte, token’ların Rus yasalarına uygun bir şekilde basılması için hukuk firması LFCS ile görüşüldüğü aktarıldı. 

Binance NFT’nin başkanı Helen Hai ise, Ermitaj’ın bu hamlesinin diğerlerine örnek oluşturacağını ve müzenin bu pazara katılımın paha biçilemez olduğunu belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x