Yükleniyor...

Rusya’ya Karşı Bir Hamle de Apple’dan Geldi

ABD'nin Rus bankalarına yönelik yaptırımlarının ardından, ApplePay de bu kurumların kartları ile yapılan ödemeleri desteklemeyi bıraktığını duyurdu.

apple

ABD’nin Rus bankalarına yönelik yaptırımlarının ardından, ApplePay de bu kurumların kartları ile yapılan ödemeleri desteklemeyi bıraktığını duyurdu.

Apple’ın dijital cüzdan hizmeti ApplePay, batılı devletlerin yaptırımlarının ardından Rus bankalarına olan desteğini askıya aldı. Devlet destekli bir Rus bankası olan Promsvyabank’tan yapılan başvurular da App Store’dan kaldırıldı.

Rus haber ajansı RBC’nin haberine göre Promsvyabank’ın üç uygulaması Apple mağazasından kaldırıldı. Google Play Store ise şimdilik yalnızca bankacılık uygulamasını kaldırmış gibi görünüyor.

Rusya geçtiğimiz gün Ukrayna’yı işgal etti ve Rus birlikleri şu anda Kiev’e doğru hareket ediyor.

Joe Biden dün akşam, Rusya’nın dolar, avro, pound ve yen cinsinden iş yapmasını sınırlayacaklarını açıklamıştı.

Uygulamalar Apple’ın mağazasından kaldırılmış olsa da, uygulamaları daha önceden indiren kullanıcılar hizmetten faydalanmaya devam edebilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner