Samsung'tan Sonra LG de TV'lere NFT Desteği Ekleyeceğini Duyurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Samsung’tan Sonra LG de TV’lere NFT Desteği Ekleyeceğini Duyurdu

Güney Kore'nin önde gelen Samsung, LG ve Shinhan Card gibi şirketleri NFT teknolojisini içeren planlarını uygulamaya koymaya başladı.

LG NFT

Güney Kore’nin önde gelen Samsung, LG ve Shinhan Card gibi şirketleri NFT teknolojisini içeren planlarını uygulamaya koymaya başladı. 

Bu hafta Las Vegas’taki 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) Samsung, NFT özellikli yeni Akıllı TV serisini tanıtmıştı. Teknoloji devi Samsung’tan sonra LG de TV’ler için NFT özellikleri üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu.

LG, NFT Özellikli TV Teknolojisinde Rakibi Samsung’u Takip Etti

LC Samsung
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Samsung’un en büyük rakiplerinden biri olan LG, Samsung’un izinden giderek TV’lerine NFT desteği ekleyecek.

Samsung’un NFT özellikli TV’lerinde satın alma ve sergileme özelliklerinin yanı sıra, dijital sanat eserlerinin potansiyel alıcıları, bir NFT’nin geçmişini ve platformdaki blok zinciri meta verilerini inceleyebilecek. Samsung’un NFT platformunun kendi bünyesinde mi yoksa başka bir şirketle ortaklaşa mı inşa edildiğine dair ayrıntılı bilgi açıklanmadı.

Samsung ve LG’nin akıllı TV’lere NFT özelliğini getirmesine bazı kullanıcılardan eleştiriler geldi. NFT piyasasını yakından takip eden Güney Koreli yatırımcı Chung Seung-mo akıllı TV’ler için NFT özelliği hakkındaki düşüncelerini şöyle paylaştı;

“Televizyonumda bir NFT ticaret platformu olmasında gerçekten bir anlam görmüyorum. Akıllı televizyon dediğiniz şeyle internette gezinmek hala elverişsiz olduğundan, TV’de NFT satın almanın çok hoş bir deneyim olacağını düşünmüyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x