Sanatçı Refik Anadol, Metaverse’e Adım Attığını Duyurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Sanatçı Refik Anadol, Metaverse’e Adım Attığını Duyurdu

Türkiye çağdaş sanatının öncülerinden Refik Anadol birçok eserini NFT olarak satışa çıkarmış, eserleri yoğun ilgiyle karşılanmıştı.

refik anadol metaverse

Türkiye çağdaş sanatının öncülerinden Refik Anadol birçok eserini NFT olarak satışa çıkarmış, eserleri yoğun ilgiyle karşılanmıştı. Ünlü sanatçı bu kez metaverse evrenine giriş yaptığını duyurdu.

Sanatın yapay zekayla buluşmasıyla ilgili birçok çalışmaya imza atan ve eserleri dünya genelinde yoğun ilgi gören Anadol’un, OpenSea platformunda sergilenen NFT koleksiyonları 1.2 milyon dolara ve 5.1 milyon dolara alıcı bulmuştu. En son Samsung ile iş birliği yaptığını duyuran Anadol, bu kez Twitter hesabı üzerinden DATALAND isimli yeni Metaverse projesini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Anadol’un DATALAND metaverse projesi, Dünya’nın önde gelen şirketlerinin ve bilim insanlarının dahil olduğu sinir-bilimi alanında deneyim yaşatacak bir proje olacak.

refik anadol

Ünlü sanatçı, metaverse projesini şu şekilde duyurdu;

“Sevgili Dostlar, duyurmaktan çok heyecanlıyız: DATALAND-algı, varlık ve duyum arasındaki ilişkiyi yeniden tanımlayacak dünyanın ilk çok duyusal Metaverse projesi.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x