Yükleniyor...

Sanatçı Refik Anadol’un NFT Eseri, 21 Milyon TL’ye Alıcı Buldu

Dijital sanatla ilgili birçok çalışmaya imza atan sanatçı Refik Anadol’un Barcelona’daki ünlü Casa Batllo evinin ön cephesini yeniden tasarlayarak ortaya çıkardığı “Casa Batllo:

refik anadol nft

Dijital sanatla ilgili birçok çalışmaya imza atan sanatçı Refik Anadol’un Barcelona’daki ünlü Casa Batllo evinin ön cephesini yeniden tasarlayarak ortaya çıkardığı “Casa Batllo: Yaşayan Mimari” adlı dinamik NFT eseri 1 milyon 380 bin dolara satıldı.

New York Rockefeller Plaza’daki Christie’s Müzayede Evi’nde yapılan açık artırmada tek NFT eser olarak dikkat çeken Casa Batllo: Yaşayan Mimari,  1 milyon 380 bin dolara (21 milyon 160 bin TL) alıcı bulduğu açıklandı.

Refik Anadol’un NFT Eseri 1 Milyon 380 Bin Dolara Alıcı Buldu

Refik Anadol, müzayededen günler önce Instagram hesabından yaptığı paylaşımla NFT eserinin Christie’s Müzayede Evi’nin 5 günlük Spring Marquee Week akşam müzayedeleri etkinliği kapsamında açık artırma ile satışa çıkarılacağını duyurdu. Ardından eser 1 milyon 380 bin dolara satın alındı.

refik anadol nft eseri

Etkinlik boyunca Claude Monet, Pablo Picasso, Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Bansky, Georgio Totto O’Keeffe ve Vincent Van Gogh gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerinin de açık artırmaya çıkarılacağını belirten Refik Anadol, şunları söyledi:

“Eserimin bu dev isimlerin başyapıtlarının yanında satılması benim için büyük bir onur.”

Sanatçı Refik Anadol, NFT eserinde Barcelona’daki ünlü mimar Antoni Gaudi’nin simgesel eseri olan Casa Batllo’nun ön cephesini yeniden tasarlayarak dinamik bir ışık gösterisi ortaya koydu. Anadol, eserinin aynı zamanda Barcelona’dan gerçek zamanlı iklim verilerini de kullanarak kelimenin tam anlamıyla yaşayacağını aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner