Yükleniyor...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan Kripto Para Açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katılmış olduğu canlı yayında, kripto paralar ile ilgili açıklama gerçekleştirdi.

varank

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katılmış olduğu canlı yayında, kripto paralar ile ilgili açıklama gerçekleştirdi. Özellikle Thodex olayından sonra, devletin üst yetkililerinden kripto paralar ile ilgili demeçler gelmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bakan Varank, kripto paralar ile ilgili gelen soru üzerine şu ifadeleri kullandı.

“Kripto paraların borsa tarafı var. Daha çok dolandırıcılık bu tarafta görülüyor. Kriptolara hep şüpheyle yaklaşıyorum bu tabii ki hükümetimizin bir politikası değil, ancak kişisel görüşüm bu yönde. Ama bugün geldiğimiz noktada kripto varlıklar dünyada özellikle paranın bollaşmasıyla birlikte farklı bir yatırım aracı olarak algılandı. Bununla birlikte farklı teknolojiler gelişiyor. Blokzinciri teknolojisi ile üretilen farklı uygulamalar var. Ancak borsalarda dikkatli olmak gerekiyor. Biliyorsunuz merkez bankamız bir tebliğ yayınladı. Kripto paraların alışverişte kullanılmaması için yayınlanan bu tebliğ vatandaşı korumak için yayınlandı.

Kriptoyu kabul etmek başka teknolojiyi hayata sokmak başka bir şey. Dünyada birçok ülke kripto paralara soru işaretiyle bakıyor. Çünkü bu alan son derece kontrolsüz bir alan. Kara para aklamada ve terörizmi finanse etmede kullanılabilir. Merkez bankaları bunu sorgulamak durumunda. Dijital para ile ilgili merkez bankamızın çalışmaları var. Kriptolar ile ilgili mutlaka bir düzenleme gerekiyor. Devletimiz ve merkez bankamız, bu konuda çalışmalarını sürdürüyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x