Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'tan Blockchain Projeleri Çağrısı Geldi • Coinkolik
Yükleniyor...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan Blockchain Projeleri Çağrısı Geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dijital dönüşüm programı kapsamında bir çağrıda bulundu.

sanayi ve teknoloji bakanligi blockchain

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dijital dönüşüm programı kapsamında bir çağrıda bulundu. Twitter üzerinden duyurduğu çağrı, blockchain teknolojisi geliştirenlere de sesleniyor.

“Sanayimizin #MilliTeknolojiHamlesi dijital dönüşüm ile devam ediyor. Teknoloji odaklı sanayi hamlesi programı ‘Dijital Dönüşüm’ çağrımız açıldı” ifadelerini kullanan Varank, başvuru için gerekli olan detayları anlatan çağrı planının linkini de paylaştı. Bakan çağrıya son başvuru tarihinin 3 Kasım 2021 olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Varank’ın konuya ilişkin paylaştığı görselde dijital dönüşüm çağrı listesinde 188 ürün ve 54 yenilikçi teknoloji bulunuyor. Metinde yenilikçi teknoloji alanları, “ekran teknolojileri, veri ve yazılım altyapısı teknolojileri, yeni nesil akıllı sensörler, giyilebilir teknolojiler, mikro elektronik teknolojileri, nükleer teknolojiler ile diğer elektronik ve yazılım teknolojileri” olarak belirlendi. Türkiye’deki şirketler de bu kapsamda yer alan ürün listesindeki ürün ya da teknolojilere yönelik yatırım projeleri ile başvuruda bulunacak.

Başvurusu yapılan yatırım projelerinin büyüklüğü 10 milyon liradan az olamayacak. Eğer başvuru salt yazılım geliştirmeyi amaçlayan projeler içinse tutar 3 milyon lira olarak belirlendi.

Blockchain Çağrının Neresinde?

Blockchain teknoloji çağrı planı metninde “Veri ve Yazılım Altyapısı Teknolojileri” başlığı altında yer alıyor. Bu kapsamda “Blockchain teknolojileri (ürün izlenebilirliği, dijital ürün pazarlama vb.) ve altyapısı” gibi çalışmalar yapan projelerin başvuruda bulunabileceği belirtilmiş.

Ekran Resmi 2021 10 05 12.06.28

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x