Yükleniyor...

Sandbox Nedir? SAND Coin Yorum ve Geleceği

Sandbox, merkeziyetsiz bir sanal oyun dünyasını çalıştıran Ethereum tabanlı bir yazılımdır.

sand

Sandbox, merkeziyetsiz bir sanal oyun dünyasını çalıştıran Ethereum tabanlı bir yazılımdır. Bu yazılım, yaratıcıların dünyadaki varlıkları tasarlayabileceği, paylaşabileceği ve satabileceği, merkezi olmayan, topluluk odaklı bir sanal dünyayı temsil eder. Bir diğer deyişle Sandbox, metaverse oyun pazarının dinamiklerini değiştirmeye ve yaratıcıları kullanıcı tarafından oluşturulan içerik aracılığıyla ürettikleri değer için ödüllendirmeye çalışan birkaç blokzinciri tabanlı sanal dünyadan biridir.

Sandbox (SAND) Coin Nedir?

Sandbox, yaratıcıların dünyadaki varlıkları tasarlayabileceği, paylaşabileceği ve satabileceği, merkezsiz, topluluk odaklı bir sanal dünyadır. Sandbox metaverse, oyun pazarının dinamiklerini değiştirmeye ve yaratıcıları kullanıcı tarafından oluşturulan içerik aracılığıyla ürettikleri değer için ödüllendirmeye çalışan birkaç blok zinciri tabanlı sanal dünyadan biridir.

Sandbox, kullanıcıların dünya içi varlıkları ve oyun deneyimlerini oluşturabileceği, paylaşabileceği ve bunlardan para kazanabileceği Ethereum tabanlı bir metaverse ve oyun ekosistemidir. Pixowl tarafından oluşturulan The Sandbox, platformların kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahip olduğu ve bunları kontrol ettiği geleneksel oyun pazarını bozmak için tasarlanmıştır, bu sayede içerik oluşturucuların ve oyuncuların hakları sınırlıdır. The Sandbox’ta, kullanıcılar dünyadaki yaratımları üzerinde mutlak mülkiyete sahiptir.

Sandbox üç üründen oluşur: 

 • VoxEdit, kullanıcıların diğer öğelerin yanı sıra insanlar, hayvanlar ve araçlar gibi metaverse 3B nesneler oluşturmasına ve canlandırmasına olanak tanır. Bu nesneler ASSETS olarak adlandırılır ve ERC-1155 token standardını kullanır, bu da hem değiştirilebilir hem de değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) tek bir akıllı sözleşme ile basılmasına olanak tanır. 
 • Sandbox Marketplace, kullanıcıların ASSETS ilk önce InterPlanetary File System (IPFS) yükledikten sonra yayınlayıp satabilecekleri bir mekandır.
 • Sandbox Game Maker, kullanıcıların ücretsiz olarak 3D oyunlar oluşturmasına olanak tanır.

The Sandbox’a katılmak için herhangi bir kodlama bilgisi gerekmese de, güçlü araç paketi, değerli varlıkları oluşturmayı ve hızla büyüyen çevrimiçi oyunlar ve dünyalar dünyasına dahil etmeyi mümkün kılar.

SAND Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 SAND Coin 0.445605 $ dolardan işlem görüyor.

sandbox

Sandbox Ekosisteminin Tokenleri 

Sandbox ekosistemi, oyunlarda tokenize edilmiş varlıklar için bir ekosistem sağlayarak birkaç farklı tokenden yararlanır. SAND, ekosistemin tüm işlemlerini ve etkileşimlerini destekleyen bir ERC-20 token’ıdır. Örneğin, oyun oynamak, ekipman satın almak veya avatarınızı özelleştirmek SAND tokenlerine mal olur. Gelecekte, SAND aynı zamanda bir yönetişim tokeni olarak da hizmet edecek ve sahiplerinin The Sandbox DAO (merkezi olmayan özerk organizasyon) kurulduğunda ekosistemdeki değişiklikler hakkında girdi almasına izin verecek.

SAND ayrıca, NFT’ler olan ERC-721 token’ları ile temsil edilen dijital gayrimenkul parçaları olan ASSETS ve LANDS satın almak için de kullanılabilir. Oyuncular, 96×96 metrelik bir dijital arsa olan LANDS’larını oyunları ve ASSETS barındırmak için kullanabilirler. Sadece 166.464 LAND arsası var olacak. Bir oyuncu birden fazla LAND’i tek bir mülkte birleştirdiğinde, buna Estate denir.

Son olarak, SAND tokenleri, daha fazla SAND ve ayrıca ASSETS oluşturmak için gerekli olan iki başka token türü olan Gems ve Catalysts elde etmek için stake edilebilir. Katalizörler, ASSETS “katmanını” ve kıtlığını tanımlayan ERC-20 token’larıdır. Katmanlar, “ortak” ile “efsanevi” arasında değişir; ortak ASSETS en az kıttır ve efsanevi ASSETS en kıttır. Mücevherler ERC-20 tokenidir ve kullanıldığında yakılır. SAND’ın stake edilmesi yoluyla edinilmeye ek olarak, Gems diğer oyunculardan satın alınabilir.

Sandbox, oyuncular adına Ethereum gas ücretlerini ödeyerek kullanıcı deneyimini daha sorunsuz hale getirir. Ek olarak, SAND token işlem hacminin yüzde 50’si, hibeleri finanse ederek ve platformu tanıtarak ekosistemi destekleyen The Sandbox Foundation’a tahsis edilir.

Sandbox’ta Gelir Nasıl Elde Edilir?

The Sandbox’ta çeşitli şekillerde gelir elde edebilirsiniz. VoxEdit ile ASSETS oluşturduktan sonra, bunları NFT olarak satmak için The Sandbox Marketplace’e yükleyebilirsiniz. Örneğin, avatarlar, motosikletler ve hayvanlar gibi ASSETS, 10 SAND’dan binlerce SAND’a kadar geniş bir fiyat aralığında satılır.

Aynı şekilde, The Sandbox Game Maker ile kendi oyunlarınızı oluşturabilir ve bunlardan para kazanabilirsiniz ya da alternatif olarak diğer kullanıcıların oyunlarının bir oyuncusu olarak ödüller kazanabilirsiniz. Ayrıca LAND’ınızı diğer oyunculara kiralayarak veya değerini artıracak içeriklerle doldurarak LAND’den gelir elde edebilirsiniz.

Sandbox, yaratıcılar, oyuncular ve oyun platformları arasındaki dinamikleri değiştirmeye çalışan birkaç kripto meta verisinden biridir. Sandbox ve benzerleri, oyuncuların yaratıcı emeklerinin ürünlerine sahip oldukları ve platform operatörleri için yarattıkları önemli değer için ödüllendirildikleri yeni bir oyun pazarının yolunu açıyor.

SAND Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

SAND coin satın almak için öncelikle bu kripto para biriminin listelendiği borsaları bilmek gerekir. Çünkü Sandbox satın alma işlemi bu borsalardan biri üzerinden yapılabilir. Ardından borsada hesabınız olmalı ve hesaba giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra hesap cüzdanına bakiye yüklemeniz gerekir. Bakiye yükleme işlemi kredi veya banka kartıyla yapılabileceği gibi, banka havalesi yöntemiyle de işlem gerçekleştirilebilir. Bakiye yükledikten sonra istenilen miktarda coin alıp sıcak veya soğuk cüzdanda muhafaza edebilirsiniz.

Sandbox Hangi Borsalarda Var?

SAND coin satın alabileceğiniz popüler kripto para borsalarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Binance
 • Bithumb
 • KuCoin
 • Kraken
 • Uniswap v3 (Polygon)
 • Bitstamp
 • Gemini
 • Bittrex
 • OKX
 • Bybit
 • Huobi
 • Gate.io
 • Poloniex
 • LBank
 • BtcTurk
 • CoinEx
 • ProBit
 • Paribu
 • BitMart
 • Upbit
sandbox.

SAND Coin Yorum ve Geleceği

SAND, platformun çok yönlü ekosisteminin yardımcı programı simgesidir ve ASSETS tokenleri oluşturmak, piyasada ASSETS satın almak ve satmak, LAND ile ilgili işlemlere katılmak ve kullanıcı tarafından oluşturulan deneyimlerle etkileşim kurmak için kullanılabilir.
 
SAND aynı zamanda The Sandbox DAO’nun yönetişim tokenidir; bu, SAND tokenlerinin sahipliğinin kullanıcılara platformu istedikleri gibi geliştirmeleri için oy hakkı verdiği anlamına gelir.
 
Ayrıca, SAND arzı sınırlıdır, yani yazılımın kurallarına göre yalnızca 3 milyar SAND token’ı olacaktır.

Kullanıcılar, Sandbox’ı özelleştirilebilir oyun, dijital arazi mülkiyeti ve yaratıcılık için alanın çekici bir kombinasyonunu bulabilir.
 
Platform ayrıca, kullanıcı tarafından oluşturulan NFT’lerin benzersiz tokenleri aracılığıyla blokzinciri ekonomisini keşfetme fırsatı sunar. Yatırımcılar, dijital arazinin gelecekteki değerine ve kullanıcı tarafından oluşturulan oyun platformlarının daha fazla benimsenmesine inanıyorlarsa, portföylerine SAND’ı dahil etmeye çalışabilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner