Yükleniyor...

Santander’den Kripto Ticaretinde Yeni Adım

Yaklaşık 50 ülkede aktif olarak faaliyet gösteren İspanya merkezli Santander bankası, kripto piyasasına tekrar adım atıyor.

Santanderden Kripto Ticaretinde Yeni Adim

Yaklaşık 50 ülkede aktif olarak faaliyet gösteren İspanya merkezli Santander bankası, kripto piyasasına tekrar adım atıyor. Şirketin kripto dünyasındaki yeni girişim atağını bu kez Brezilya ayağı üstlenecek.

Santander Brezilya CEO’su Mario Leao, dün yaptığı açıklamada; Santander’in önümüzdeki aylarda Brezilya’daki müşterileri için kripto ticaret kanalı oluşturmayı planladığını söyledi.

Santanderden Kripto Ticaretinde Yeni Adim 1

Santander Brezilya Kripto Para Ticaretine Hazırlanıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz Mart ayında Latin Amerika’da Arjantin merkezli Agrotoken ile ortaklık yapan Santander’in piyasayla ilgili yeni hizmetlerinin önümüzdeki aylarda ortaya çıkması bekleniyor.

CoinDesk‘in haberine göre Santander, Kasım ayından sonraki 3 yıllık süreç içerisinde 225 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Şirket, Ekim ayının ortasından sonra açıklanacak olan bilançoların ardından kripto konusundaki haberlerin artacağını belirtti.

2019 yılından itibaren Ripple blokzincir ile yakınlığı bulunan Santander’in Brezilya CEO’su Mario Leao yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bunun kalıcı bir pazar olduğunun bilincindeyiz ve bu rakiplerimize bir tepki değil, sadece müşterilerimizin kripto ve benzeri varlıklar için bir talebi bulunuyor. Biz de bu talebi en iyi şekilde karşılayabilmek için en iyi ve doğru yolu bulmalıyız”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x