Yükleniyor...

São Paulo, USDC Kullanarak Futbolcu Transfer Etti

Brezilya'nın önde gelen kulüplerinden São Paulo, Arjantin kulübü Banfield'dan USDC kullanarak oyuncu transfer etti.

galoppo

Brezilya’nın önde gelen kulüplerinden São Paulo, Arjantin kulübü Banfield’dan USDC kullanarak oyuncu transfer etti.

São Paulo, Arjantin kulübü Banfield’dan Guiliano Galoppo’yu satın aldığını duyurdu. Bunu ilgi çekici bir unsur haline getiren şey ise bonservis ücretinin USDC olarak verilmiş olması.

İki kulüp arasındaki transfere, kripto para borsası Bitso aracılık etti. Bitso CEO’su Thales Araujo de Freitas, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bitso, São Paulo ve Güney Amerika futbolu için tarihi bir an”

Bitso, geçtiğimiz Ocak ayında São Paulo’nun sponsorlarından bir tanesi oldu.

Ancak transferle ilgili bir takım sıkıntılar da meydana geldi. Transfer ücretinin USDC olarak ödenmesi, Banfield’ın, ihracatçıları işlemden sonraki beş gün içinde ABD dolarını Arjantin pesosuna çevirmeye zorlayan Arjantin’in döviz kısıtlamalarından kaçınma girişimi olduğu iddia edildi.

Döviz kısıtlamalarından kaçınmak için USDC kullanımı, Arjantin Merkez Bankası’nın kripto kelimesinden bahsetmediği dikkate alındığında Banfield için bir çözüm yolu gibi görünüyor.

Circle CSO’su Dante Disparte, daha önce USDC’nin kur riskinden kaçınmak için ödeme aracı olarak kullanıldığını ifade etmişti.

Her iki kulüp, anlaşmanın değerini açıklamasa da Arjantin yerel basını tarafından 8 milyon dolar olarak ifade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner