SEC Başkanı Gensler: Kriptoyu Yasaklama Planımız Yok • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC Başkanı Gensler: Kriptoyu Yasaklama Planımız Yok

Gary Gensler, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi'ne yaptığı konuşmada, SEC'in kritpoyu yasaklama planı olmadığını söyledi.

gensler

Gary Gensler, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne yaptığı konuşmada, SEC’in kritpoyu yasaklama planı olmadığını söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Fed Başkanı Jerome Powell ile benzer bir demeç verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto destekçisi ve aynı zamanda Kongre’nin Blockchain Grubu üyesi olan Temsilci Ted Budd, Gensler’e tıpkı Çin gibi kriptoyu yasaklamaya dair bir planlarının bulunup bulunmadığı sorusunu yöneltti. Gensler, böyle bir planları olmadığını buna ancak Kongre’nin karar verebileceğini söyledi.

Borsalar SEC’e Kaydolmalı

SEC Başkanı Gensler, kripto varlık işlem platformlarının SEC’e kaydolması gerektiğini söyleyerek, önceki demecini de pekiştirdi. Gensler ek olarak DEX’lerin (merkeziyetsiz borsalar) de düzenlemelere tabi olduğunu sözlerine ekledi.

“DeFi platformları olarak adlandırılan merkeziyetsiz platformlarda bile merkezi bir protokol var. DEX’ler merkezi borsalar gibi aynı şekilde velayet almasalar da düzenlemeye tabidirler.”

Gensler stablecoin’leri ekonomik sistem için bir risk olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

“Şu anda sahip olduğumuz 125 milyar dolarlık stablecoin, bir kumarhanedeki poker fişleri gibidir. Bence bu büyümeye devam ederse risklerin de artmasına neden olabilir”

Bitcoin (BTC), Gensler’in açıklamalarının ardından yükselmeye devam etti. Varlık yazı kaleme alındığı sırada Coinmarketcap verilerine göre 51,721 dolar üzerinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x