Yükleniyor...

SEC Başkanı, Menkul Kıymet Yasasına Giren Kriptolar Konusunda Uyardı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, Meclis Tahsisat Komitesi tarafından düzenlenen bir gözetim duruşmasında, Demokratik Kongre Üyesi Mike Quigley'e federal menkul kıymetler yasalarına giren birçok kripto para birimi olduğunu söyledi:

gensler 3

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, Meclis Tahsisat Komitesi tarafından düzenlenen bir gözetim duruşmasında, Demokratik Kongre Üyesi Mike Quigley’e federal menkul kıymetler yasalarına giren birçok kripto para birimi olduğunu söyledi:

“Menkul kıymetler yasasına giren pek çok kriptonun olduğunu söylemekte haklısınız. Ajansımız da yasaları uygulamaya çalışıyor. Ancak binlerce kripto para var ve biz sadece 75 tanesi için eyleme geçebildik. Şu anda yasalara uyumlu olmayan başkaları da var.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gensler, hazırladığı konuşmasında, kayıt dışı menkul kıymetlere yatırım yapan varlık yöneticilerinin de incelemeye alınabileceğini yazdı.

“SEC, sermaye artırmak veya menkul kıymet işlemleri yapmak için ilk madeni para tekliflerini kullananların federal menkul kıymetler yasalarına uyması gerektiği konusunda piyasa katılımcılarına yaptığı iletişimde tutarlı olmuştur. Bu varlıklara yatırım yapan varlık yöneticileri de menkul kıymet yasalarına tabi olabilir.”

Gensler borsaları düzenlemek için Kongre ile çalışma niyetini de yeniledi:

“Son haftalarda bildirilen işlem hacmi, günlük 130 milyar dolardan 330 milyar dolara kadar çıktı. Bununla birlikte tokenlar kayıtsız kripto borsalarında işlem gördüğü için bu rakamlar denetlenemez veya düzenleyici makamlara bildirilmez. Bu, kripto varlık borsalarında yer alan düzenleyici boşluklardan yalnızca bir tanesi.”

SEC başkanı şu anda kriptodaki yasal boşlukları doldurmak için diğer federal kurumlarla görüşmeler yapıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x