Yükleniyor...
Sponsored

SEC, Binance.US Hakkında Soruşturma Başlattı

Wall Street Journal'in haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance'in ABD şubesi hakkında soruşturma başlattı.

binance

Wall Street Journal’in haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance’in ABD şubesi hakkında soruşturma başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ile bağlantılı iki ticaret şirketi Merit Peak Ltd ve Sigma Chain AG’ın Binance US ile nasıl bir ilişki içerisinde olduğunu belirlemeye çalışıyor. Zhao, 2021 yılının sonlarında her iki şirketin de başında yer alıyordu.

Alım satım platformlarının, alım satımlarını daha verimli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayan bağlantılı piyasa yapıcıların adını açıklamak zorundadır. Zira bu diğer alım satım platformlarına karşı haksız bir avantaj sağlar.

Eylül 2019’da kurulan Binance US, 2020 yılında da SEC tarafından mahkemeye çağırılmıştı. Düzenleyici o dönem, yan kuruluşun gerçekten ana borsadan bağımsız çalışıp çalışmadığını öğrenmek istemişti.

Geçtiğimiz Nisan ayında da Coinbase hakkında bağlı piyasa yapıcısının bulunduğuna dair bir iddia ortaya atılmış ancak bu iddia Coinbase tarafından yalanlanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x