Yükleniyor...

SEC, BitConnect İçerisinde Yer Alan 5 Kişiyi Suçladı

Bir ponzi olan BitConnect'in beş destekçisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlandı.

bitconnect

Bir ponzi olan BitConnect’in beş destekçisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Programı destekleyen kişilerin, daha fazla yatırımcı çekebilmek adına YouTube üzerinden yayın yaptıkları da iddia ediliyor.

Ajansın bölge müdür yardımcısı Lara Shalov Mehraban, kripto para birimlerindeki kamu menfaatlerinden yasadışı bir şekilde faydalananların sorumlu tutulacağını iddia ediyor:

“Bu davalıların, BitConnect kredi programını perakende yatırımcılara aktif bir şekilde tanıtarak kayıtsız dijital varlık menkul kıymetlerini yasadışı bir şekilde sattıklarını iddia ediyoruz. Halkın dijital varlıklara olan ilgisinden yararlanarak yasadışı olarak kâr edenleri sorumlu tutmaya devam edeceğiz.”

2 milyar dolarlık bu dolandırıcılık, 17 Ocak 2018’de patladı ve ardından borç verme ve trade hizmetlerine son verdi. BCC tokenı o dönem saatler içerisinde %90’ın üzerinde çöküş yaşadı.

BitConnect platformu, müşterilerinin büyük miktarda gelir elde etmeleri için kripto paralarını borç vermelerine olanak tanıyan bir platform olarak ün kazanmıştı. Ancak bunun sahtekarlık olduğu kısa bir süre sonra ortaya çıkmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x