Yükleniyor...

SEC, Gemini ve Genesis’e Dava Açtı

SEC, Genesis Global'e ve Gemini'ye kayıt dışı satışlar sebebiyle dava açtı.

sec 1

SEC, Genesis Global’e ve Gemini’ye kayıt dışı satışlar sebebiyle dava açtı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, her iki şirketi de perakende yatırımcıları kayıt dışı menkul kıymet arzı ve satışı için suçluyor.

SEC, Kripto Şirketlerini Hedef Almayı Sürdürüyor

Regülatörün şikayetçi olduğu program sebebiyle, Gemini ile Genesis’in tartışması da hala devam ediyor.

Regülatör, Digital Currency Group’e bağlı olan Genesis’in Aralık 2020’de Cameron Winklevoss liderliğindeki Gemini ile Gemini müşterilerine faiz ödeme sözü karşılığında kripto varlıklarını Genesis’e ödünç verme fırsatı sunmak için bir anlaşma imzaladığını belirtti.

SEC, Şubat 2021’de Genesis ve Gemini’nin, yatırımcılara Gemini Earn programını sunmaya başladığını belirtti.

Gemini ek olarak, Genesis’in Gemini Earn yatırımcılarına ödediği getirilerden, bazen %4,29’a varan bir aracı ücreti kesti. Şikayete göre Gensis, yatırımcıların kripto paralarını getiri elde etmek ve Gemini Earn yatırımcılarına faiz ödemek için nasıl kullanacağı konusunda kendi takdir hakkını kullandı.

Genesis, Kasım 2022’de Gemini Earn yatırımcılarının kripto paralarını çekmelerine izin veremeyeceğini çünkü Genesis’in para çekme taleplerini karşılayabilecek yeterli varlığı olmadığını söyledi. O sırada Genesis, yaklaşık 900 milyon dolarlık yatırımcı varlığına sahipti. Gemini, Earn programını kısa süre önce sonlandırdı. Regülatör, yatırımcıların Gemini Earn’deki varlıklarını çekemediğini belirtti.

Gemini Başkanı Cameron Winklevoss, Gemini Earn programının kapatıldığını açıklarken, DCG’nin kendilerini ve yatırımcılarını dolandırdığını iddia etti. Ek olarak DCG CEO’su Barry Silbert’ın da görevden alınması çağrısında bulundu.

Bir SEC yetkilisi, yaptığı açıklamada, Genesis ve Gemini’nin kayıtsız menkul kıymet teklifi sunmak için ortak olduğunu dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x