Yükleniyor...
Cycecoin

SEC Komisyon Üyesinden Uyarı: Bazı NFT Satışları Yasadışı Olabilir

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, bazı NFT’lerin kayıtsız menkul kıymet olabileceği konusunda kripto topluluğunu uyardı

hester

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, bazı NFT’lerin kayıtsız menkul kıymet olabileceği konusunda kripto topluluğunu uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimi sektörü içerisinde “Crypto Mom” adıyla tanınan Hester Peirce, dün yatırımcılara bazı NFT’lerin belirli koşullar altında kayıtsız menkul kıymet olarak kabul edilebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

“Bir NFT’nin tüm kavramının değiştirilemez olması gerekiyor. Bu nedenle başka hiçbir şeye benzememesi gerekiyor. Bence genel olarak bir menkul kıymet olma ihtimali düşük olsa da, insanlar NFT konusunda son derece yaratıcılar. Bazı insanların neye para ödeyeceği pek belli olmuyor. Bu yüzden, yaratıcılık hususu göz önüne alındığında, dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum.”

NFT’lere son zamanlarda oldukça yüksek miktarlarda para ödeniyor. Tek bir NFT’ye 69 milyon dolarlık bir para ödendiğine tanık olduk.

Ayrıca NFT’ler yatırımcılar için de çeşitli sorunlara neden oldular. Ethereum (ETH) ağının enerji tüketimi ile ilgili etik endişelerin yanı sıra, potansiyel olarak telif sorunları da gündeme geldi. Bazıları NFT’leri kara para aklama için iyi bir araç olabileceğini öne sürdü.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cycecoin
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x