SEC, Kripto Varlıklara Yatırım Yapan Şirketlerin Hisselerini Temel Alan ETF'i Onayladı • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Kripto Varlıklara Yatırım Yapan Şirketlerin Hisselerini Temel Alan ETF’i Onayladı

Volt Equity'nin yeni ETF'i, yatırımcılara MicroStrategy ve Square gibi kripto varlık bulunduran bir dizi şirkete yatırım yapma imkanı sunacak.

SEC

Volt Equity’nin yeni ETF’i, yatırımcılara MicroStrategy ve Square gibi kripto varlık bulunduran bir dizi şirkete yatırım yapma imkanı sunacak.

Kripto topluluğu SEC’in Bitcoin ETF’i onaylamasını beklerken, düzenleyici “Volt Bitcoin Revolution ETF” adlı bir fonu onaylayarak bu yöne doğru önemli bir adım attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Volt, Haziran ayında gerçekleştirdiği ilk başvuruda, fon varlıklarının %25’lik kısmının dev Bitcoin yatırımcısı MicroStrategy’nin hisselerinden oluşacağını söyledi. Fakat Volt’un kurucusu Tad Park, bu fonun New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmesi durumunda, bu yüzdenin daha düşük olabileceğini ifade etti.

Park, mevcut fonun Tesla, Square, Coinbase ve PayPal da dahil olmak üzere 30 şirketin hisselerinden oluşacağını belirtti.

Park, Bitcoin’in değer kaybı yaşadığı zamanlarda Tesla ve Paypal gibi firmaların hisseleri üzerinde büüyk bir etki bırakmayacağından, Bitcoin Revolution ETF’inin kriptodan daha az oynak bir yapıda olacağını söyledi.

“Bir yıl önce böyle bir ETF mümkün değildi. Umarım bu barajdaki bir çatlaktır”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x