SEC, Merkeziyetsiz Borsa Uniswap'in Şirketi Uniswap Labs'ı İnceleme Altına Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Merkeziyetsiz Borsa Uniswap’in Şirketi Uniswap Labs’ı İnceleme Altına Aldı

Düzenleyiciler Uniswap Labs'ı inceleme altına aldı.

uniswap

Düzenleyiciler Uniswap Labs’ı inceleme altına aldı.

Konuya aşina olan kişilere göre, düzenleyiciler dijital varlık piyasasının gözetime direnen kısımlarını daha da derinlemesine araştırırken, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) en büyük kripto para borsalarından birinin arkasındaki girişimi araştırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yetkililer, dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası Uniswap’in ana geliştiricisi olan Uniswap Labs’ı incelediklerini söyledi. Konuşanlar, icra avukatlarının, yatırımcıların Uniswap’ı nasıl kullandığı ve nasıl pazarlandığı hakkında bilgi aradığını söyledi.

Geçen ay, SEC başkanı Gary Gensler, SEC’in merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerini düzenleyebileceğini söyledi. Gensler, o sırada, katılımcıları değerli tokenler veya benzer teşviklerle ödüllendiren DeFi projelerinin, ne kadar “merkezi olmayan” olduklarını söyleseler de düzenlenebileceğini söyledi.

Bir Uniswap Labs sözcüsü The Journal’a, firmanın “sektörümüzü yöneten yasa ve yönetmeliklere uymaya ve herhangi bir soruşturmada onlara yardımcı olacak düzenleyicilere bilgi sağlamaya kararlı” olduğunu söyledi.

Soruşturmanın erken aşamalarında olduğu görülüyor ve habere göre, herhangi bir resmi görevi kötüye kullanma iddiası ortaya çıkmayabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x