SEC, Ripple'ın Sorgulamalarına Daha Fazla Yanıt Vermeyi Reddediyor • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Ripple’ın Sorgulamalarına Daha Fazla Yanıt Vermeyi Reddediyor

Düzenleyici, Bitcoin ve Ethereum'un yasal statüsünün Ripple davasıyla ilgili olmadığı konusunda ısrar etmeye devam ediyor.

SEC2

Düzenleyici, Bitcoin ve Ethereum’un yasal statüsünün Ripple davasıyla ilgili olmadığı konusunda ısrar etmeye devam ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kıdemli avukatı Mark Sylvester, Sulh Hakimi Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta, mahkemeden SEC’i, Ripple’ın sorgulamalarına ek cevaplar vermeye zorlamamasını istedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, sanıkları Bitcoin ve Ethereum’un yasal statüsü hakkındaki soruları yanıtlamak için “tuzağa düşürmeye” çalışmakla suçluyor ve iki kripto para birimine karşı hiçbir zaman bir yaptırım davası açmadığına işaret ediyor:

SEC’in, bu işlemler sırasında menkul kıymet işlemleri yaptıklarını iddia eden Bitcoin veya ETH ihraççılarına karşı hiçbir zaman bir icra davası açmadığına dair bir ihtilaf yoktur.

SEC, belirli finansal araçların menkul kıymet olup olmadığı konusunda tipik olarak bağımsız kararlar vermediğini söylüyor.

Eksik Cevaplar

Davacılar, rakiplerin iddialarının gerçeklerle desteklenip desteklenmediğini belirlemek için tipik olarak sav sorgulamalarına güvenir. 31 Ağustos’ta Ripple’ın avukatları, davacıyı, Howey Testinin sekiz yıl boyunca yöneticiler tarafından yapılan tüm işlemlere nasıl uygulanabileceğine dair düzenleyicinin teorisini tanımlayan sorgulamaları yanıtlamaya zorlamak için bir dava açtı.

Sanıklar, bahsi geçen dava dilekçesinde, kurumun çeşitli sorgulamalarda aranan bilgileri vermeyi reddettiğini ileri sürmüşlerdir. Özellikle, bir kâr beklentisine yol açtığı iddia edilen sözleşmenin tüm şartları ise tespit edilemedi:

“SEC’in bu konuda kedi-fare oyunu oynamasına izin verilmemelidir.”

SEC ayrıca, Bitcoin ve Ethereum’un 1993 Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın 2. Bölümü anlamında menkul kıymetler olduğunu iddia edip etmediğini de yanıtlamadı çünkü yukarıda bahsedilen kripto para birimlerinin yasal statüsünün davayla alakasız olduğuna inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x