SEC, Şimdi de Medya Firmalarını Hedef Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Şimdi de Medya Firmalarını Hedef Aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Saraca Media Group ve GTV Media Group gibi medya kuruluşlarını hedef aldı.

SEC 3

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Saraca Media Group ve GTV Media Group gibi medya kuruluşlarını hedef aldı.

Düzenleyici, medya şirketlerini menkul kıymetlerin ve dijital varlıkların kayıt dışı arzıyla suçladı. Şirketler uzlaşmak için ücret ödemeyi kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’in suçlamasına göre birçok kişi GTV hisse senedi tekliflerine yatırım yapmaları için teşvik edildi. Buna ek olarak iki şirket G-dolar satıyordu. Şirketler gerek web sitelerinde gerek de sosyal medyada, insanları yatırım yapmaya çağırdı. Medya şirketleri amacına ulaşarak 5.000 kişiden 500 milyon dolara yakın bir para toplamayı başardı. Bu teklifin hiçbirinde kullanıcı doğrulama ve kayıt gerekmemekteydi.

SEC’in bildirdiğine göre menkul kıymet satışı yapanlar, yasalara göre konu hakkında yatırımcılara eşitli açıklamalar yapmalıydı. Ancak şirketler bu gereksinimi karşılamadığı için toplanan fonların iade edilecek.

Medya şirketleri, SEC’in suçlamalarını kabul etmedikleri gibi aynı zamanda reddetmediler. Ancak 434 milyon doları ve 16 milyon dolarlık peşin hüküm faizini ödemeyi kabul ettiler. Bununla birlikte 15 milyon dolarlık bir para cezası da ödenecek.

Şirketler ek olarak herhangi bir dijital varlık ve kripto varlık teklifine dahil olmayacaklarını da belirttiler. Ayrıca şirketler dijital varlık teklifleri ile ilgili olarak yatırımcıları daha fazla bilgilendirme adına SEC’in bildirimini web sitelerinde yayınlayacaklar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x