Yükleniyor...

Serkan İnci Uyardı: Türklerin Çıkarttığı “Kripto” Girişimlerin %99’u Ponzi

"Bitcoin Devrimi" kitabının yazarı, İnci Sözlük'ün kurucusu olan Serkan İnci, Türkiye'deki ve Türklerin başını çektiği kripto girişimlerine karşı uyarıda bulundu.

Serkan İnci Bitcoin Türkiye Kripto Para

“Bitcoin Devrimi” kitabının yazarı, İnci Sözlük’ün kurucusu olan Serkan İnci, Türkiye’deki ve Türklerin başını çektiği kripto girişimlerine karşı uyarıda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin ve altcoin’lerde ciddi yükselişlerin yaşandığı dönemde kripto paraların popülaritesinin yeniden artmaya başladığını dile getiren İnci, dolandırıcıların ve ponzi organizasyonların sayısında patlama yaşanacağına dikkat çekti. İnsanların kendilerini ve tanıdıklarını bu tür dolandırıcılardan uzak tutması önerisinde bulundu.

Kripto dünyasının geçmişini gözlemlediğinde gördüğü tek gerçeğin Türkiye’de ve Türklerin ortaya çıkarttığı kripto girişimlerin %99’unun palavradan yani ponziden ibaret olduğunu belirten İnci, çoğu ponzinin dolandırıcılık amaçlı olduğunun altını çiziyor.

Geçmişte Twitter hesabından zaman zaman ve hatta sık sık Bitcoin ve altcoin’ler hakkında açıklamalarda bulunan İnci, artık bu konuda sessiz kalmayı tercih etmesinin nedenini de şu ifadeyle açıklıyor:

İnsanlar dinlemeden anlamadan ezbere zıplıyorlar. Uyarıları görmeyip bilinçsizce hareket edebiliyorlar. O yüzden bir konuda fikrimi söylemek istesem bile, olabildiğince üstü kapalı ve teknik olmaya çalışıyorum.

Türk kripto topluluğunun son 2 yılda kalitesinin düştüğünü söyleyen İnci, iddiacı, bahisçi ve kumarcı insanların ortamı ele geçirdiği görüşünde. Bu konularda geçmişi ve tecrübesi olmayan insanların söz sahibi gibi takıldıklarını dile getiren İnci, “Bunlara bulaşmamak için ölü taklidi yapıyorum.” diyerek durumun vahametini ortaya koyuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x