Yükleniyor...

SHIB, ELON ve DOGE Bu Göstergeyle Güçlü Bir Ters Korelasyonda

Santiment tarafından sağlanan en son verilere göre, SHIB, DOGE ve ELON gibi “memecoinler”, sözde “Sosyal Hakimiyet” göstergesi ile ters bir korelasyonla hareket ediyor

ters korelasyon

Santiment tarafından sağlanan en son verilere göre, SHIB, DOGE ve ELON gibi “memecoinler”, sözde “Sosyal Hakimiyet” göstergesi ile ters bir korelasyonla hareket ediyor. Gösterge yeni en düşük seviyelere ulaştığında, yukarıda belirtilen kripto paraların fiyatı hızla yükseliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Genel olarak, Shiba Inu’nun %490 fiyat artışı göstermesi, Doge‘nin geçen ay %28 artması ve Elon’un %889 oranında saçma bir fiyat artışı göstermesi ile son aylarda meme tabanlı ve topluluk güdümlü kripto paralar trend oldu. Bunlar sadece son bir ayda yaşananlar. Öyle ya da böyle, topluluk bu kripto paralar için kurumsal yatırımcılardan veya kullanım durumlarından ziyade ana yakıttır. Bu tür kripto paralar için alım satım çiftleri son derece değişken kalsa da, onları finansal veya teknik analiz kullanarak analiz etmenin uygun bir yolu yok.

Ters Korelasyon

Hizmet tarafından sağlanan çizelgede kullanıcılar, belirtilen her bir coinin fiyatını ve Sosyal Hakimiyet göstergesini görebilirler. Topluluklar kripto paraları “unuttuğunda” ve gösterge aşağı doğru hareket etmeye başladığında, fiyatları hızla düşer ve yalnızca balinalar onları geri satın aldığında geri döner.

25104

Gösterge aslında bu varlıkların fiyatıyla ters bir korelasyona sahip olsa da, perakende trader’lar bunlarla daha az ilgilendikleri zaman aldığı ortak birikim ve dağıtım döngülerini gösterir.

Ancak topluluk heyecanı duyup satın almaya başladığında, büyük adresler kâr elde ediyor ve varlık üzerinde satış baskısı oluşturuyor, bu da hızlı bir geri çekilmeye yol açıyor. Kripto para parasal değerini kaybederken, perakende trader’ın da ilgisini kaybetmeye başlıyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x