Yükleniyor...

Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht, NFT Koleksiyonu Çıkaracak

Yasa dışı madde satışı ile tanınan online karaborsa ve darknet marketi Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht bir dizi NFT başlatıyor.

ross ulbricht

Yasa dışı madde satışı ile tanınan online karaborsa ve darknet marketi Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht bir dizi NFT başlatıyor. Koleksiyon, Ulbricht’in hayatındaki dönüm noktaları anlatacak.

Silk Road pazarının kurucusu Ross Ulbricht, çocukluğundan hapisteki zamanına kadar hayatının çeşitli noktalarını detaylandıran bir dizi NFT çizimi açık artırmaya çıkardığını duyurdu.

Koleksiyondan Elde Edilen Gelir Ulbricht’in Özgürlüğü ve Mahkûmlara Destek İçin Harcanacak

Koleksiyonun satışından elde edilen gelirle, mahkûmlara destek verilecek ve Ulbricht’in özgürlük çabaları için bir bağış toplama işlevi görecek.

Ethereum üzerine basılan, Ross Ulbricht Genesis Koleksiyonu Art Basel Miami’de sergilenecek. Müzayede, Entoptic’in küratörlüğünde SuperRare NFT platformunda 2-8 Aralık tarihleri ​​arasında olacak.

Koleksiyonda, sanat eserleri, yazılar, dijital sanatçı Levitate’in orijinal animasyonu ve Ulbricht’in seslendirmesi de olmak üzere Ulbricht’ten on parça içerecek.

silk road nft

2013’ten beri hapiste olan Ulbricht konuyla ilgili şunları söyledi;

“Tutuklandığımda 29 yaşındaydım. Hapishanede otururken tekrar çizim yapmak için zamanım oldu. Sanatsal yönümle yeniden bağlantı kurdum, yaşadığım hikayeyi anlatan illüstrasyonlar ürettim.”

Ulbrich’in annesi Lyn tarafından yönetilen FreeRoss.org web sitesi, NFT’den elde edilecek gelirin hem mahkumlara destek olacağını hem de Ulbricht’in özgürlüğü için bağış toplama işlevi göreceğini söylüyor.

Ulbricht ve Silk Road

2011 yılında Ulbricht, Bitcoin kullanılarak her şeyin alınıp satılabileceği karanlık bir web sitesi olan Silk Road’u başlattı. Site, yasa dışı uyuşturucu ticareti yapmak için başladı, ancak kısa sürede silahları ve diğer kaçak malları içerecek şekilde genişledi. Web sitesi, Ulbricht’in tutuklanmasının ardından 2013 yılında kapatıldı.

Şubat 2015’te Ulbricht, kara para aklama, bilgisayar korsanlığı, narkotik kaçakçılığı ve bir suç teşebbüsünü yürütmek için komplo kurmaktan suçlu bulundu. İki müebbet ve 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ulbricht, geleceği kasvetli görünse de çevresinde bıraktığı hasarı iyileştirmek için bir şeyler yapmak istediğini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner