Yükleniyor...

Singapur Düzenleyicisi Kripto Reklamlarına Kısıtlama Getiriyor

Singapur Para Otoritesi, kripto reklamı yapan şirketlere karşı sağlam bir duruş sergileyerek kripto para reklamlarının kapsamını belirleyecek yeni bir yönerge yayınladı.

singapur kripto para

Singapur Para Otoritesi, kripto reklamı yapan şirketlere karşı sağlam bir duruş sergileyerek kripto para reklamlarının kapsamını belirleyecek yeni bir yönerge yayınladı.

Singapur finansal hizmetler düzenleyicisi Singapur Para Otoritesi (MAS) kripto para şirketlerine ürünlerini halka tanıtmayı bırakmalarını söyledi.

Dijital ödeme belirteci (DPT) hizmet sağlayıcılarının, ülkedeki vatandaşlara reklam yoluyla tanıtılmaması gerektiği bildirildi. Kurum kripto paraların yüksek riske sahip olduğunu ve genel halk için uygun bir yatırım aracı olmadığını yönünde açıklama yaptı.

Kripto ATM’leri İçin de Uyarı Yapıldı

singapur

Düzenleyici, halkın DPT ticareti yapmaya teşvik edilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Singapur Para Otoritesi ayrıca kripto ATM’lerine yönelik uyarılarda bulundu. Bu ürünlerin halka açık alanlarda kullanıma sunulmasının doğru olmadığını söyledi.

Bu kararın sonucunda, kripto şirketlerinin hizmetlerini yalnızca kendi web sitelerinde, mobil uygulamalarında veya resmi sosyal medya hesaplarında tanıtabilmesine izin verildi.

Kripto şirketlerine hizmetlerini tanıtmak için sosyal medya etkileyicileri gibi üçüncü taraflarla ilişki kurmamaları söylendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner