Yükleniyor...

Singapurlu DBS Bank İlk Dijital Tahvilini Piyasaya Sürdü

Singapur'un DBS Bankası, menkul kıymet token teklifinde (STO) 11,3 milyon dolarlık dijital tahvil ihraç ettiğini duyurdu.

dbs dijital tahvil

Singapur’un DBS Bankası, menkul kıymet token teklifinde (STO) 11,3 milyon dolarlık dijital tahvil ihraç ettiğini duyurdu. Bu token’lar hisse senetleri, sabit gelir ve daha fazlasının trade’ini yapmak için kullanılabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Singapur’un DBS Bank’ı, DBS Digital Exchange’de ilk menkul kıymet token teklifini –15 milyon S$ (11 milyon ABD doları) dijital tahvili– duyurdu.

Tahvil, DBS’nin varlık dijitalleştirme stratejisinin bir parçası olarak, varlık tokenizasyonuna yönelik artan eğilimden yararlanmak ve DBS Digital Exchange’deki teklifleri genişletmek için yapılan ilk listelemedir. İhraç ayrıca, diğer şirketlere menkul kıymetlerini ve varlıklarını tokenleştirme yoluyla sermaye artırmaları için bir model sağlar. DBS sermaye piyasaları başkanı Eng-Kwok Seat Moey, firmasının menkul kıymet token’larını ihraç etmenin, şirketler için özel sermaye piyasalarından alternatif kaynak yaratma yolları arama fırsatı sunduğunu söyledi:

“DBS Digital Exchange’deki ilk STO listemiz, ihraççılar ve yatırımcılar için değerin kilidini açmanın yeni yollarını kolaylaştırmada dijital varlık ekosistemimizin gücünü vurguladığı için önemli bir kilometre taşıdır.”

Asya-Pasifik bölgesi şu anda 2020’de 4,73 trilyon ABD Doları rekor seviyeye ulaşan küresel özel sermaye piyasasının yaklaşık üçte birini oluşturuyor. Dijital menkul kıymetler borsalarında STO’ların ihracı, şirketlerin alternatif platformlar aracılığıyla fon toplaması için bir yol sunuyor. Banka, STO’nun yatırımcılar için erişimi ve likiditeyi de artıracağını söylüyor. Dijital tahvil, Singapur’da tipik olarak 250.000 S$’ın (189.000 ABD dolar) katları olarak işlem gören geleneksel toptan tahvillerden önemli ölçüde daha düşük olan 10.000 S$’lık (7.600 ABD dolar) lotlarda işlem görecek.

Aralık ayında başlatılan DBS Digital Exchange, dijital varlıklar için tokenizasyon, ticaret ve saklama sağlamak için blok zinciri teknolojisinden yararlanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x