Yükleniyor...

Singapurlu DBS, Kripto Hizmetlerini Arttıracak

Kripto para piyasasında yaşanan ayı dönemine rağmen Singapur'un en büyük bankası DBS, kripto para hizmetlerini genişletecek.

Singapurlu DBS Kripto Hizmetlerini Arttiracak

Kripto para piyasasında yaşanan ayı dönemine rağmen Singapur’un en büyük bankası DBS, kripto para hizmetlerini genişletecek.

Kripto para piyasasındaki ayı sezonu neredeyse her firmayı küçültmeye iterken bu olay DBS için tam tersi.

DBS Kripto Hizmetlerini Genişletecek

Kripto para piyasalarında yaşanan ayı dönemi kripto para alanında hizmet veren birçok firmayı zora sokmuştu. Kimi firmalar Terra çöküşünün ardından kullanıcı fonlarını çekmeyi durdurmuş kimileri ise iflas açıklamıştı. Piyasalarda yaşanan bunca olumsuzluk Singapur’un en büyük bankası DBS için bir büyüme fırsatı.

Financial Times’ın bildirdiğine göre DBS, geçtiğimiz yıl Singapur Para Otoritesi‘nden kripto için lisans aldı ve davetiye ile 1000 kullanıcıya kripto para hizmeti vermeye başladı.

Financial Times’a konuşan DBS’in CEO’su Piyush Gupta DBS’in bu hamlesi hakkında konuştu:

“Yaşanan olaylarda bireysel kullanıcıların kayıpları kripto para sektöründe yerleşik finanstan oyunculara ihtiyacın bir işareti”

Gupta sözlerine ekledi:

“İnsanlar uzayda öncü olmamızı ve sınırları zorlamaya devam etmemizi istiyor”

Gupta, kripto para hizmetlerinin özel bankalar, akredite yatırımcılar, diğer borsalar ve fonlar olmak üzere 300.000 yeni müşteriye sunulacağını açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x