Yükleniyor...

Sky Mavis, Platformundaki Açıkları Bulana 1 Milyon Dolar Ödül Veriyor

Axie Infinity'nin arkasındaki şirket Sky Mavis, blockchain'inin, akıllı sözleşmelerinin ve uygulamalarının güvenliğini güçlendirmek için whitehat hackers'ları (beyaz bilgisayar korsanı) çağırıyor.

sky

Axie Infinity’nin arkasındaki şirket Sky Mavis, blockchain’inin, akıllı sözleşmelerinin ve uygulamalarının güvenliğini güçlendirmek için whitehat hackers’ları (beyaz bilgisayar korsanı) çağırıyor.

Sky Mavis, platformundaki büyük güvenlik açıklarını tespit edebilen herkese 1 milyon dolara kadar ödül vereceğini duyurdu. Şirketin bu hamlesi, Ronin köprüsü üzerinden 600 milyon doların çalınmasının ardından geldi. Saldırı, DeFi tarihinin en büyük hack’i olarak kayıtlara geçmişti.

Sky Mavis Ödül Programı, Bugcrowd Vulnerability Rating Taxonomy’den referans alacak. Sistem, Sky Mavis’in topluluğunun güvenlik sorunlarıyla ilgili bulgularını öncelik haline getirmeye ve bunları derecelendirmeye yardımcı olacak. Güvenlik açığı, platform için ne kadar şiddetli ve yıkıcı olursa, keşfin ödülü de bir o kadar büyük olacak.

Potansiyel güvenlik açıkları “Akıllı sözleşmeler ve Blockchain” ve “Web ve Uygulamalar” olmak üzere ikiye ayrılıyor. Web ve uygulama bölümündeki kritik açıklar için maksimum 15.000 dolar ödül verilirken, akıllı sözleşme ve blockchain tabanlı açıklar 1 milyon dolara kadar ödüllendirilecek. Bu ödüller Axie Infinity Shards (AXS) olarak ödenecek.

Pazartesi günü Sky Mavis COO’su Alexsander Larsen, “Blockchain alanındaki tüm whitehat hackers’ları çağırıyoruz” şeklinde bir tweet attı. Larsen “Sky Mavis Bug Bounty programı burada. Bir ödül kazanırken Ronin Network’ü güvende tutmamıza yardım edin” şeklinde devam etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner