Yükleniyor...
Sponsored

Slovenya, Dünyanın En Kripto Dostu Ülkesi Oldu

Slovenya, dijital varlıkları ödeme yöntemi olarak kabul eden 72 mağazası ve 33 spor salonuyla, dünyanın en kripto dostu ülkesi oldu.

slovenya

Slovenya, dijital varlıkları ödeme yöntemi olarak kabul eden 72 mağazası ve 33 spor salonuyla, dünyanın en kripto dostu ülkesi oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Havacılık şirketi Fast Private Jet’in araştırmasına göre Slovenya, dünyanın en kripto dostu ülkesi konumunda yer alıyor.

Fast Private Jet, hangi ülkede daha fazla kripto ödemesi kabul edildiğini görmek için bir araştırma yaptı. Slovenya birinci sırada yer alırken, onu sırasıyla Çek Cumhuriyeti, Arjantin, Japonya, İspanya ve Kolombiya takip etti.

Slovenya’da kripto ile ödeme kabul eden 72 mağaza ve 33 spor salonu yer alıyor. Ülkenin başkenti Ljubljana, aynı zamanda Avrupa’nın en kripto dostu destinasyonudur. Şehrin en büyük alışveriş merkezinin ismi de “BTC City”.

Avrupa’nın en kripto dostu ikinci şehri Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olurken, üçüncü sırayı da İspanya’nın başkenti Madrid aldı.

Şaşırtıcı olmayan bir biçimde en az kripto dostu olan ülkeler arasında Çin başı çekti. Umman, Mısır, Cezayir, Katar, Irak, Tunus, Fas ve Bangladeş de sektöre karşı sergiledikleri olumsuz tutumlarıyla listede yer aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x