Yükleniyor...

Smooth Love Potion (SLP) Coin Nedir?

Smooth Love Potion (SLP) Coin, popüler metaverse oyunu Axie Infinity (AXS) ekosisteminde kullanılan ERC-20 tabanlı bir fayda token'ıdır.

Smooth Love Potion Nedir SLP

Smooth Love Potion (SLP) Coin, popüler metaverse oyunu Axie Infinity (AXS) ekosisteminde kullanılan ERC-20 tabanlı bir fayda token’ıdır.

Smooth Love Potion (SLP) Coin Nedir?

Popüler blockchain tabanlı Axie Infinity oyun metaverse’ünün dijital para birimi olarak, Smooth Love Potion (SLP) kullanılmaktadır. ABD’de yazılım geliştiricisi Trung Nguyen tarafından geliştirilmiştir. SLP Coin oyun içi deneyim puanları yerine geçen kripto para birimi olarak geliştirilmiştir.

Oyun içinde, SLP Coin için kullanım alanı sunulmuştur. Smooth Love Potion (SLP) Coin, diğer oyun içi para birimlerinin aksine kripto para borsalarında listelenerek farkını göstermiştir. Binance desteği alarak adından sıkça söz ettirmiştir. Smooth Love Potion Coin, Binance bünyesindeki Innovation Zone bölümünde listelenen birkaç oyun içi token’lardan biridir.

SLP Coin Nedir

Metaverse’de Axie Infinity Ve SLP Coin

Axie Infinity (AXS), en popüler metaverse NFT oyunlarının başında gelmektedir. Oyna-kazan modelinde ve Pokémon, Tamagotchi gibi popüler oyunlardan ilham alarak oluşturulmuştur. Sky Mavis şirketi tarafından 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyunda, Axie adı verilen dijital yaratıklar toplanıp geliştirilir ve birbirleri ile savaşır.

ERC-721 tabanlı olan her bir Axie, aynı zamanda benzersiz NFT’lerdir. Axie savaştıran oyuncular, görevleri tamamlayarak Smooth Love Potion (SLP) tokenlardan toplayabilmektedir. Ardından toplanan SLP Coin’ler daha sonra itibari paraya dönüştürebilmektedir. Smooth Love Potion (SLP), Axie Infinity oyununun iki token’ından biridir.

SLP Coin, Axies’in üremesini kolaylaştırmak için oyun içinde kullanılmaktadır. Oyunun yönetişim tokenı AXS Coin’dir. SLP Coin oyun içinde kullanılan bir fayda tokenı olarak hizmet vermektedir. ERC-20 tabanlı SLP Coin, oyundaki Axie’leri geliştirmek için kullanılmaktadır. Birçok oyundaki deneyim puanlarına benzemektedir.

SLP Coin’ler, Axie İnfinity oyunu oynayarak kazanılmaktadır. Ayrıca SLP Coin’i oyun içinde kullanmak istemeyen oyuncular, kripto para üzerinden fiat para karşılığında satabilmektedir. SLP Coin’e olan talep, merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap’ta ETH-SLP için bir likidite havuzu oluşturulduğunda ortaya çıkmıştır.

Sonuç olarak SLP oyunun dışına da taşınmıştır. Axie Infinity’nin en popüler blokzinciri tabanlı oyunlardan biri haline gelmesi sebebi ile SLP Coin, oyun içi varlıkların değerini hem metaverse içinde hem de ötesinde popülerlik kazandırmıştır.

SLP Coin Nereden Ve Nasıl Alınır?

SLP Coin büyük kripto para borsalarında kendisine yer bularak farklılaşmıştır. Ayrıca çok sayıda uluslararası borsada yer alması, SLP Coin’e likidite kazandırmıştır. Büyük hacme sahip borsaların da yer aldığı SLP Coin’i listeleyen borsalar; Binance, Gate.io, KuCoin, Gemini, Bybit, Binance.US, Binance TR, Crypto.com, Exchange, Okcoin, SushiSwap, Deepcoin, CoinEx ve daha fazlası olarak sıralanabilmektedir.

SLP Coin satın almak isteyen yatırımcılar öncelikle tercih ettikleri borsalardan birine üye olmalıdır. Üyelik işlemlerinden sonra hesap oluşturulmalı ve kimlik doğrulamalıdır. Hesap doğrulama işlemlerinin ardından alım satım sayfası üzerinden istenilen miktarda SLP Coin satın alınabilir ve işlemlerde kullanılabilir. SLP Coin saklamak isteyen yatırımcılar, güvenli bir cüzdanda SLP coin’leri güvenle saklayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner