Yükleniyor...

SOL 200 doları aştı: Gözler AVAX’a çevrildi!

Memecoin furyasının her geçen büyümesiyle 200 doları geriden bırakan Solana (SOL), Avalanche (AVAX) için umut verdi.

avax grafik

Memecoin furyasının her geçen büyümesiyle 200 doları geriden bırakan Solana (SOL), Avalanche (AVAX) için umut verdi.

Piyasanın iyi bir ivme yakalaması eşliğinde uçuşan geçen memecoin’ler, boğa sezonuna damga vurdu. Özellikle de Solana ekosisteminde yer alan memecoin’lerde çok büyük artışlar kaydedildi. Bu artışları gören kripto yatırımcıları, ekosisteme ve ağa adeta akın etti. Talebin giderek artmasıyla beraber değer kazanan SOL, 200 doları aştı. SOL’ün bu yükselişi ise AVAX adına yeşil ışık yaktı.

Yılların rekabeti hız kesmiyor: AVAX’ta pozitif sinyaller!

2021 Yılında çok büyük bir çıkış yaparak piyasayı sallayan SOL, AVAX’ın önüne geçerek üst sıralara oynamıştı. Ekosistem açısından her anlamda büyük bir rekabete giren Solana ve Avalanche, o zamanlaradan beri korele bir şekilde fiyatlıyor. Örneğin SocialFi’ların popüler olduğu zamanlarda AVAX, StarsArena platformuyla patlama yapmıştı. Bu gelişmeyi Solana hızlı bir şekilde takip edip, SOL fiyatını doğrudan etkiledi. Bunun gibi pek çok örnek ile beraber aynı fiyat hareketini sergilen SOL ve AVAX, şimdiden merak uyandırdı.

Memecoin çılgınlığının büyümesiyle SOL’e olan ilgi arttı. BTC’nin 65.000 doların üzerinde kalması ve ETH’nin güçlü sinyaller vermesiyle gaza basan SOL, 200 doları geride bıraktı. SOL ile büyük bir rekabet içinde olan AVAX, bu yükseliş hamlesine cevapsız kalmayarak rotasını yukarı çizdi. 60 Dolar bandıyla mücadele içinde olan major coin, SOL’deki olumlu sürecin devam etmesi halinde daha da üst seviyeleri hedefleyecek gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner