Yükleniyor...

Solana (SOL) Geliştiricileri, Web3 Odaklı Bir Cep Telefonu Piyasaya Sürecek

Solana'nın geliştirici ekibi, web3'e odaklanan cep telefonunu tanıttı.

solana

Solana’nın geliştirici ekibi, web3’e odaklanan cep telefonunu tanıttı.

Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, Saga isimli yeni Android telefonunu tanıttı. Ekip, NFT pazarlarından merkeziyetsiz ticaret platformlarına uzanan web3 odaklı bir cihaz geliştiriyor.

Tasarlanan telefon, 6.6 inçlik bir ekrana ve 512 gb’lık hafızaya sahip olacak. Ek olarak cihazın içinde özel anahtar güvenlik önlemleri yer alacak.

Mobil sektörüne yapılan bu atılım, Yakovenko’nun geçmişte Qualcomm’da bir mühendis olarak çalışmasını akullara getirdi.

Solana kurucu ortağı Yakovenko, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Dünya çapında yaklaşık 7 milyar insan akıllı telefon kullanıyor ve 100 milyondan fazla insan dijital varlığa sahip. Bu sayılar artmaya devam edecek.

Saga, mobil cihazlarda web3 deneyimi için yeni bir standart belirliyor”

Saga, Solana Labs’ın yeni bir yan kuruluşu olan Solana Mobile’ın bir ürünüdür. Solana Mobile, Saga’ya ek olarak, geliştiricilere Solana blok zincirinde mobil öncelikli kripto uygulamaları oluşturmak için bir araç seti sunacak.

Cihazın değerinin 1000 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Telefonun 2023 yılı başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner