Yükleniyor...

Sony, NFT’lerin 3D Görüntülenmesi İçin Theta Labs İle İş Birliği Yaptı

Japonya kökenli çok uluslu şirketler topluluğu Sony, herhangi bir ek cihaz kullanmadan NFT'leri 3 boyutlu olarak algılamamızı sağlayacak teknoloji için blok zinciri video dağıtım ağı Theta Labs ile iş birliği yaptığını duyurdu.

sony

Japonya kökenli çok uluslu şirketler topluluğu Sony, herhangi bir ek cihaz kullanmadan NFT’leri 3 boyutlu olarak algılamamızı sağlayacak teknoloji için blok zinciri video dağıtım ağı Theta Labs ile iş birliği yaptığını duyurdu.

Sony Electronics ile Theta Labs Ortaklık Kurdu

theta

Sony Electronics ile Theta Labs, NFT’lere yeni bir teknoloji getirmek için ortaklık kurdu. İki şirket, insanların geleneksel 3 boyutlu aksesuarları kullanmadan nesneleri 3 boyutlu olarak algılamasını sağlayan bir monitör olan Sony’nin “Spatial Reality Display” aracılığıyla karma gerçeklikte görüntülenebilen NFT’leri piyasaya sürmek adına birlikte çalışacak.

Göz hareketini izleyip, izleyici hareket ettikçe ekranı ayarlayarak kullanıcılara 3D görüntüleme deneyimi sunan Spatial Reality Display ile NFT’lere yepyeni bir özellik getiriyor.

Sony, NFT’lere Spatial Reality Display Teknolojisini Sunuyor

Theta Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Mitch Liu, NFT’lerin ve metaverse’lerin artık 3D görselleştirme için “büyük bir potansiyele” sahip olduğunu dile getirdi.

Liu ayrıca şu anda NFT endüstrisinin 2D görüntü ve videolardan oluştuğunu belirtti. Ancak Theta Labs CEO’su “metaverse’in zaten 3D olduğunu” düşünüyor.

Sony Electronics yöneticisi olan Nick Colsey ise NFT sürümünün, Sony’nin yeni Spatial Reality Display teknolojisinin yeteneklerini NFT ve metaverse meraklılarına göstermenin bir yolu olduğunu söyledi. Colsey, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Tüketiciler artık 3D gözlüğe ihtiyaç duymadan yeni nesil 3D deneyiminin keyfini çıkarabilecekler. Theta’nın NFT’leri, metaverse dostu teknolojiyi hızla benimsememizi göstermenin en yeni yoludur.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner