Yükleniyor...

Space And Time 10 Milyon Dolarlık Yatırım Topladı

Kurumsal ölçekte hızlı ve güvenli verimli işleme için çözümler üreten ilk merkeziyetsiz veri ambarı Space and Time, Framework Ventures önderliğindeki yatırım turundan 10 milyon dolar topladı.

Space And Time 10 Milyon Dolarlik Yatirim Topladi

Kurumsal ölçekte hızlı ve güvenli verimli işleme için çözümler üreten ilk merkeziyetsiz veri ambarı Space and Time, Framework Ventures önderliğindeki yatırım turundan 10 milyon dolar topladı. Turdaki ek katılımcılar arasında Digital Currency Group (DCG), Stratos, SamsungNext, IOSG Ventures, Alliance ve çeşitli pazar lideri DeFi, GameFi ve girişim kuruluşları yer aldı.

Bu turdan elde edilen fonlar, Space and Time’ın mühendisliğini genişletmeye devam etmek ve platformun analitik yeteneklerini ve ağını daha da geliştirmek için kullanılacak.

Space And Time 10 Milyon Dolarlik Yatirim Topladi 1

Space and Time Ne Zaman Çıkıyor?

Merkeziyetsiz veri ambarı Space and Time, kurumsal ölçekte hızlı ve güvenli veri işleme için çözümler üretmek adına veritabanı yeteneklerini ileri bir düzeye yükseltmeye çalışıyor.

Proof of SQLTM adlı yeni, patent bekleyen kriptografik protokol ile Space and Time, blokzincir uygulamalarının tamamen merkezi olmayan, ölçeklenebilir ve güvenli bir şekilde zengin, analitik içgörüler oluşturmasını sağlıyor.

Space and Time’ın veritabanı, zincir dışı sorgu sonuçlarının kanıtlarını oluşturur ve bunları, doğrulandıkları bir doğrulama katmanına iletir. Doğrulandıktan sonra veriler, dApp’in sonuçlara gerçek zamanlı olarak erişebileceği akıllı sözleşmelere zincir üzerinde geri yüklenir.

Space and Time’ın kurucu ortağı ve CEO’su Nate Holiday konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Merkeziyetsiz bakış açısıyla, ağımıza daha fazla veritabanı kümesi ve daha fazla doğrulayıcı eklemeyi planlıyoruz. Fonlar, platformun geliştirilmesini ve mühendislerin işe alınmasını kolaylaştıracak. Firmanın mühendislik kadrosunu 40 çalışanla hızlı bir şekilde artırıyoruz.

Space and Time, Aralık ayına kadar “Sınırlı Alfa Sunumu (Limited Alpha Offering)” için çalışmalarını sürdürecek. Protokolün geniş bir sürümü 2023 yılının ilk çeyreğinde ortaya çıkacak. Tamamlanmış bir şekilde halka açık olarak Eylül 2023’de piyasaya sürülecek.

Framework Ventures’ın Kurucu Ortağı Michael Anderson da konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Birçok dApp, büyük miktarlarda karmaşık verileri depolamak ve hesaplamak için hala merkezi veritabanlarına güvendiğinden, çoğu DeFi ve GameFi platformu tamamen merkezi olmayan değildir”

Chainlink Labs’in Startup with Chainlink programının bir parçası olarak kuluçkalanan Space and Time, akıllı sözleşme uygulamalarına genişletilmiş, kurumsal düzeyde kullanım senaryoları getirmek için zincir içi ve zincir dışı verileri birleştirmek için Chainlink’i kullanan merkezi olmayan bir veri platformudur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner