Yükleniyor...

SPELL Token (SPELL) Nedir?

SPELL Token, merkeziyetsiz finans kredisi sunan Abracadabra platformunun ana kripto para birimidir.

spell token alinir mi uzmanlarin spell token yorumlari coin turk com

SPELL Token, merkeziyetsiz finans kredisi sunan Abracadabra platformunun ana kripto para birimidir. Token’ın sembolü SPELL’dir. Spell Token Abracadabra Money’in kurucuları tarafından geliştirilmiştir. Ethereum blokzinciri üzerinde çalışmaktadır.

SPELL kullanıcıları, Abracadabra platformundaki faiz, borçlanma bedeli ve farklı piyasalardaki tasfiye ücretleri üzerinden pasif gelir elde etmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. SPELL’in işlem gördüğü borsalar şunlardır; Binance, OKX, Bybit ve FTX’tir. SPELL Token ve MIM yani Magic Internet Money, Abracadabra ekosisteminde kullanıcıların sisteme kilitledikleri kripto paralardır. İlk olarak sahiplerine, tasfiye ücretleri, gelecekteki teminat seçenekleri gibi platform ölçülerini değiştirmek için oy hakkı verilmektedir. İkincisi, sahiplerine protokol tarafından oluşturulan ücretler üzerinde bir hak talebinde bulunma imkanı sunmaktadır.

Abracadabra Money Nedir?

Abracadabra Money, kullanıcıların kripto paralarını faiz getirisi karşılığında, teminat ile kripto para ödünç alabildikleri merkeziyetsiz bir platformdur. Sahip olduğunuz token’ları kilitleyen ve kullanımına izin vermeyen, sadece faiz ve ödül gibi getirilerinden faydalanmayı sağlayan platformların aksine Abracadabra Money faiz getiren tokenlari aynı zamanda kullanma imkanı vermektedir. Abracadabra, teminat olarak bir tür likidite sağlayıcı token olan, faiz getiren tokenleri kullanması bakımından benzersizdir.

Abracadabra, çok zincirli borç verme platformunda sihirli internet parası olarak bilinen USD’ye endekslenmiş bir sabit para basmak için bu teminat mevduatlarını kullanmaktadır. Bu, piyasadaki çoğu sabit paranın aksine, MIM token’larının bir blok zinciri boyunca kolayca aktarılabileceği anlamına gelmektedir.

MIM Token Nedir?

MIM Token yani Magic Internet Money, faiz getiren token’lar tarafından desteklenen merkezi olmayan bir protokoldür. MIM Token, platform üzerinde çeşitli teminatlar göstererek basılabilecek sabit değerli kripto paradır. MIM Tokenleri Ethereum tabanlıdır. Teminatlandırılan kripto karşısında elde edilen bu kripto para karşılığında çeşitli platformlar kullanılarak faiz geliri elde edebilir. Böylelikle hem teminattan hem de MIM kripto paradan faiz getirisi elde edebilmek mümkündür. Abracadabra, faiz getiren token’lar için bir borç verme havuzudur. Bu sebeple, kullanıcılarının geleneksel borç verme borsalarına kıyasla teminat oranlarını verimli bir şekilde kontrol etmelerini sağlamaktadır. Teminat önce Abracadabra platformunda saklanır, ardından borç tahsisi ve faiz borçluya paylaştırılmaktadır. Daha sonra MIM Tokenleri kullanıcıların cüzdanlarında saklanır ve kullanıcılar bu tokenleri istedikleri yerde kullanabilirler.

Kredi olarak alınacak MIM miktarı öncelikle iki faktöre bağlıdır:

1. USDT’ ye yatırılan teminat.

2. Kredi-değer oranı.

MIM olarak bilinen Magic Internet Money, Abracadabra protokolü için bir stablecoin’dir ve faiz tokenleri (ibTKNS) tarafından desteklenmektedir. “IbTKN, özellikle faiz biriktirdiği ve piyasa beklentilerine dayalı olarak zaman içinde değer kazanmaya devam edeceği ve dolayısıyla kazançları artıracağı için seçildi. Kullanıcılar kredi fonundan ödünç aldıkları kısımlara faiz ödedikçe bu tokenlerin hacmi artmaktadır.

Bu token’ların örnekleri arasında yvYFI, yvUSDC, yvUSDT, xSUSHI ve yvWETH bulunmaktadır. Bu tokenler daha sonra teminatlandırılır ve MIM Tokenlerine basılan sisteme konur. Zamanla, diğer kripto para birimi blokzincirlerine bağlanabilir ve ardından işlem görebilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner