Yükleniyor...

Square Enix, Final Fantasy NFT Koleksiyonunu Duyurdu

Ünlü video oyun şirketi Square Enix, beğenilen yapımlarından biri olan Final Fantasy'nin NFT koleksiyonunu tanıttı.

Square Enix

Ünlü video oyun şirketi Square Enix, beğenilen yapımlarından biri olan Final Fantasy’nin NFT koleksiyonunu tanıttı. NFT altyapı şirketlerinden biri olan Enjin ile ortaklık kuran Square Enix, yeni NFT projesini duyurdu.

Şirket, Enjin’in Efinity blokzincirinde Final Fantasy 25. yıldönümü için NFT koleksiyonlarını tanıtacak. Bahsi geçen oyundaki karakterlerin NFT versiyonları, NFT‘de yer alan özel kodla birlikte aksiyon figürleri ile ödüllendirilecek.

Square Enix Final Fantasy NFT Koleksiyonunu 2023 Yılında Çıkacak

Final Fantasy oyununun NFT koleksiyonu için ön siparişler de bu yıl içinde verilecek. Final Fantasy NFT koleksiyonunun oyunlara dahil olması hakkında tam anlamıyla bir detay şimdilik yok.

Bu arada oyun dünyasında NFT’lerle ilgili iki farklı görüş var. Square Enix gibi bazı şirketler NFT’leri oyunlarıyla ilişkilendirirken, bazıları NFT’lere mesafeli. Örnek vermek gerekirse, STALKER serisinin arkasındaki Ukraynalı oyun geliştirme şirketi GSC Game World, hayranlarının isteği doğrultusunda NFT’leri STALKER 2 sürümüne dahil etme planlarını iptal etti.

Square Enix

Square Enix başkanı Matsuda daha önce firmanın 2022’de blockchain teknolojisine daha fazla bütçe ayıracağını söyledi. Başkan ocak ayında yaptığı açıklamada şirketin kendi tokenlerini çıkaracağını söylemişti.

Başkan şu şekilde açıklama yapmıştı;

Halk arasında kripto para dünyası daha yaygın hale geldikçe, dijital varlık anlaşmalarında nihai bir doğru boyutlandırma görmeyi bekliyorum. Mevcut her içeriğin değeri, gerçek tahmini değerine göre düzeltildi. Kendi token’larımızı ve NFT koleksiyonlarımızı yakında çıkaracağız.

Ocak ayından itibaren şirket, yapay zeka ve bulut yatırımların yanı sıra teknolojiye yatırım yapmak için 300 milyon dolarlık bütçe ayırdı. Bütçeyi ise tam anlamıyla blockzincir teknolojisine kullanacağı belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner