Square, IBM'nin Kurduğu Patent Koruma Grubuna Katıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Square, IBM’nin Kurduğu Patent Koruma Grubuna Katıldı

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ödeme şirketi Square, en büyük patent koruma konsorsiyumu olan Open Invention Network'ün (OIN) bir parçası haline geldi.

square ibmnin kurdugu patent koruma grubuna katildi

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ödeme şirketi Square, en büyük patent koruma konsorsiyumu olan Open Invention Network’ün (OIN) bir parçası haline geldi. 

Kripto varlık hamleleriyle öne çıkan ödeme şirketi Sqaure, kripto endüstrisindeki patent koruma çabalarına öncülük ediyor. Şirket IBM, Red Hat ve Sony gibi şirketler tarafından 2005’te kurulan patent koruma konsorsiyumu olan Open Invention Network’e (OIN) katıldı. Örgüt, kripto varlık alanındaki patent anlaşmazlıklarını önlemeyi amaçlıyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Square’in danışmanı Max Sills fikri mülkiyet hakkı konusunda konuştu ve kripto para alanında çalışan birçok geliştiricinin bu konuda dava açılma riski altında olduğunu söyledi:

“O kadar hızlı bir büyüme dönemindeyiz ki, patentler olmadan pek çok şaşırtıcı şey oluyor. Uzun süren yasal savaşlardan kaçınmak istiyoruz.”

Bu Square’in patent alanındaki ilk hamlesi değil. Şirket geçtiğimiz Eylül ayında Ark Investment ve Coinbase gibi sektörün önde gelen üyelerinin de yer aldığı bir patent kuruluşu olan Cryptocurrency Open Patent Alliance’ı (COPA) kurmuştu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x