Yükleniyor...

Square Şirketinden Yeni Bir Hamle!

Twitter ve Square şirketlerinin CEO'su olan Jack Dorsey'in bir blockchain ve Bitcoin destekçisi olduğu herkesin bildiği bir konu.

dorsey

Twitter ve Square şirketlerinin CEO’su olan Jack Dorsey’in bir blockchain ve Bitcoin destekçisi olduğu herkesin bildiği bir konu. Dorsey her fırsatta Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili yapmış olduğu olumlu açıklamaları ile tanınıyor.

Jack Dorsey’in şirketi olan Square, bir müzik dinleme platformu olan Tidal’in hisselerinin büyük bir kısmını satın alacağını duyurdu. Tidal platformunun sahipleri arasında Jay-Z ve Beyonce gibi önemli isimler yer alıyor.

Dorsey, iki şirket arasındaki anlaşmayı Twitter üzerinden duyurdu. Dorsey yaptığı açıklamada, iş birliğinin nihai amacının sanatçıları ve çalışmalarını desteklemek olduğunu kaydetti. Ürünlerin satışından daha iyi bir entegrasyon hedefi ile çalışılıyor.

Yapılan bu anlaşma, birçok yeniliğe gebe olabilir. Örneğin NFT ürünler, sanatçıların ürünlerinin gerçekliğini doğrulamak adına kullanılabilir.

Blockchain teknolojisinin Tidal platformunda kullanılması, Tidal’in işine yarayabilir. Platformun Apple Music ve Spotify’ın oldukça gerisinde kaldığı düşünüldüğünde, bu teknolojinin aradaki farkı kapatmak için kullanılması da ihtimaller arasında yer alıyor. Tidal, Apple Music ve Spotify’a nazaran sanatçılara daha fazla gelir, kullanıcılara da daha iyi bir ses kalitesi vaat etse de yine de aradığı popülerliğe henüz ulaşabilmiş değil.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x