Yükleniyor...

Squid Game Temalı Token, %40.000’den Fazla Değer Kazandı Ancak Kullanıcılar Tokenlarını Satamıyor

Popüler Netflix dizisi Squid Game’den ilham alan bir token, %40.

squid game temali token yuzde 40 000den fazla deger kazandi ancak kullanicilar tokeni satamiyor

Popüler Netflix dizisi Squid Game’den ilham alan bir token, %40.000’den fazla değer kazandı. 

Bir Binance Smart Chain projesi olan ve aynı ismi taşıyan token, piyasaya sürülmesinin ardından büyük bir yükseliş yaşadı. Token son 24 saat içinde %107 oranında bir yükseliş daha yaşayarak 14.58 dolara kadar yükseldi. 

Projenin internet sitesinde geliştiriciler, projenin Netflix dizisinden ilham alan çevrim içi oyunlarda yer almak için sahiplerinin SQUID tokenlarını stake edebilecekleri etkileşimli bir oyun olduğunu söylüyorlar. Her oyun başlamak için 456 oyuncu gerektiriyor ve sonunda bir kazanan, potun %90’ını alarak kalan %10’u oyunun geliştiricilerine bırakıyor. 

Tokenın parabolik yükselişi, kısmen projenin kendine özgü “dump önleme mekanizması”ndan kaynaklanıyor. Sahipler, yalnızca alım satım havuzunun satın alma gücünün yarısına eşit oranda SQUID satabiliyor. Proje ayrıca, sahiplerinin Marbles adı verilen ek bir tokenı yakarak SQUID tokenlarını serbestçe satabileceklerini belirtiyor.

Bu mekanizma ise, birçok kullanıcının tokenlarını satamaması nedeniyle projenin bir dolandırıcılık olarak adlandırılmasına neden oldu. CoinMarketCap de tokenın sayfasında bu konu hakkında bir uyarı yayımladı.

“Kullanıcıların bu tokenı Pancakeswap’te satamadığına dair birden fazla rapor aldık. Lütfen kendi durum tespitinizi yapın ve işlem yaparken dikkatli olun! Bu proje, açıkça aynı adı taşıyan Netflix dizisinden ilham alsa da, resmi IP’ye bağlı olması muhtemel değildir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner